czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Nowe schody i chodnik na Osiedlu Słonecznym

Nowe schody i chodnik na Osiedlu Słonecznym

Jeszcze w tym roku wyremontowane zostaną schody i naprawiony zostanie chodnik na wysokości budynku Słoneczna 62. To dalszy etap prac związanych z przebudową Słonecznej.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie podpisał już umowę na remont, a plac budowy został już przekazany wykonawcy. To oznacza, że roboty mogą się realnie rozpoczynać.

– Prace te stanowią uzupełnienie niedawno zrealizowanej inwestycji, czyli przebudowy całej ulicy Słonecznej – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Jak informują urzędnicy: remont chodnika oraz schodów będzie kosztował 223 tysiące złotych. To jednak nie koniec robót w tym rejonie. W planach jest bowiem także wymiana nawierzchni chodnika na wysokości budynków przy Gwiaździstej 18 i 20. Roboty zostaną przeprowadzone na zlecenie Zakładu Gospodarki mieszkaniowej, a ich koszt ma wynieść 20 tysięcy złotych.

Przypomnijmy: sama ulica Słoneczna została przebudowana na odcinku około 700 metrów. Jest nowa nawierzchnia, kanalizacja, oświetlenie, chodniki i elementy małej infrastruktury, jak np. ławki czy kosze. Same roboty, jak to często bywa w przypadku remontów w Gorzowie, miały spore opóźnienie. Najpierw przekładano termin zakończenia robót – pierwotnie miały trwać do listopada ubiegłego roku, później do grudnia – aby ostatecznie zakończyć inwestycję dopiero w marcu tego roku. A to z kolei spowodowało, ze na wykonawcę została nałożona kara w wysokości ponad 80 tys. zł.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
78 %
2.7kmh
80 %
śr.
17 °
czw.
26 °
pt.
29 °
sob.
30 °
niedz.
32 °

NAJPOPULARNIEJSZE