niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Nowe utrudnienia na Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Sprawdźcie jak jeździć

Nowe utrudnienia na Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Sprawdźcie jak jeździć

Urzędnicy informują, że po weekendzie rozpocznie się nowy etap prac związanych z przebudową ulicy Kosynierów Gdyńskich. Jeśli ktoś zdążył się już przyzywczaić do obowiazującej organizacji ruchu, bedzie musiał te przyzywczajenia zmienić.

Tym razem na mieszkańców Gorzowa czekają dwie zmiany. Najpierw, w poniedziałek (2.10) zmieniona zostanie organizacja ruchu na odcinku od ulicy Borowskiego do ulicy Jagiellończyka, a dzień później, czyli we wtorek, na rondzie przy IV Liceum Ogólnokształcącym.

Nowa organizacja ruchu od ul. Borowskiego do Jagiellończyka

Na tym odcinku ulicy Kosynierów Gdyńskich od poniedziałku ruch pojazdów będzie się odbywał wyłącznie w kierunku północnym. Tym samym na całym odcinku ul. Kos. Gdyńskich zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy, od ronda przy IV LO w kierunku ul. Żwirowej. Powyższa zmiana oznacza, że z ul. Matejki skręt będzie możliwy jedynie w lewo.

Kolejny etap prac na rondzie. Co się zmieni?

We wtorek na rondzie Kosynierów Gdyńskich wdrożony zostanie kolejny etap przebudowy tego skrzyżowania, a z tym wiąże się wyłączenie ćwiartki ronda po stronie południowej, tj. fragment ul. Łokietka oraz część ul. Kosynierów Gdyńskich, od strony Parku Wiosny Ludów.

Wykonawca przystąpi do realizacji robót drogowych na wyłączonym odcinku. Rozebrana zostanie istniejąca konstrukcja jezdni, a w jej miejsce ułożona nowa. Po zakończeniu tego etapu na całym rondzie Kosynierów Gdyńskich ułożona będzie warstwa wiążąca i skrzyżowanie znów zacznie funkcjonować jako rondo, z zachowaniem wszystkich relacji.

Jednocześnie wykonawca planuje otworzyć wyjazd z ul. Bohaterów Warszawy w ul. Kos. Gdyńskich (z nakazem skrętu w lewo) oraz zachować wjazd w ul. 30 Stycznia.

Zmiany tras autobusów

W związku z utrudnieniami część autobusów będzie jeździła innymi trasami. Zmieni się też lokalizacja niektórych przystanków. Chodzi o linie nr 100, 101, 121, 124, 136 i 511 w kierunku śródmieścia, które od przystanku Matejki pojadą ulicami Kos. Gdyńskich, Mickiewicza, Mieszka I, Borowskiego i od skrzyżowania z ul. Armii Polskiej powrócą na dotychczasowe trasy.

Na trasie objazdu obowiązywać będą dodatkowo przystanki: Urząd Wojewódzki (przy ul. Kos. Gdyńskich), Pl. Grunwaldzki (przy ul. Mieszka I) i Borowskiego (przy ul. Borowskiego). Trasy jazdy wyżej wymienionych linii, w kierunku pętli Os. Staszica, przystanku Londyńska oraz pętli K-SSSE Małyszyńska i Zajezdnia Kostrzyńska, pozostają bez zmian.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
13.8 ° C
13.8 °
13.8 °
73 %
0.5kmh
31 %
niedz.
22 °
pon.
23 °
wt.
27 °
śr.
27 °
czw.
16 °

NAJPOPULARNIEJSZE