sobota, 10 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Nowocześnie i wygodniej będzie można leczyć raka

Nowocześnie i wygodniej będzie można leczyć raka

Gorzowski szpital otrzymał zgodę od Państwowej Agencji Atomistyki na uruchomienie brachyterapii w Zakładzie Radioterapii. To oznacza, że leczenie osób chorych na raka będzie bardziej komfortowe i wygodniejsze.

Brachyterapia to technika leczenia, która polega na bezpośrednim napromieniowaniu zmian chorobowych poprzez umieszczenie źródła promieniowania w guzie lub obok niego. Źródło promieniowania, umieszczone w ciele pacjenta za pomocą implantów stałych, emituje energię w ciągu 60 dni.

Chory w tym czasie może bez przeszkód wykonywać codzienne obowiązki – mówi dr n. med. Norbert Piotrkowicz, szef Zakładu Radioterapii w gorzowskim szpitalu.

Lekarze już przygotowują się do leczenia nowotworów właśnie z wykorzystaniem brachyterapii. Warto podkreślić, że z podobnej metody korzystają w Polsce jedynie dwa ośrodki, które leczą w ten sposób raka prostaty.

Wdrożenie kompleksowego systemu brachyterapii ma na celu przede wszystkim poprawę dostępności pacjentów do jak najlepszych i jak najbardziej nowoczesnych metod leczenia.

Wartość projektu to ponad 3 mln. 460 tysięcy złotych, z czego 1,5 mln złotych to unijne dofinansowanie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
-0.1 ° C
-0.1 °
-0.1 °
76 %
0.5kmh
8 %
sob.
1 °
niedz.
-1 °
pon.
0 °
wt.
-0 °
śr.
-5 °

NAJPOPULARNIEJSZE