piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Nowoczesny sprzęt w gorzowskim szpitalu. Pomoże ratować noworodki

Nowoczesny sprzęt w gorzowskim szpitalu. Pomoże ratować noworodki

Na wyposażeniu lecznicy w Gorzowie jest już profesjonalny sprzęt służący do wprowadzania w hipotermię maluszków, które urodziły się w zamartwicy. Do tej pory leczenie prowadzone było w innych ośrodkach, co znaczeni wydłużało czas uzyskania fachowej pomocy. Teraz lekarze z Gorzowa będą mogli nieść pomoc na miejscu.

Zamartwica urodzeniowa to poważny stan dziecka wynikający z niedobory tlenu, do którego może dojść w ciąży, w trakcie porodu lub zaraz po nim. Zamartwica jest niezwykle groźna i bez podjęcia odpowiedniego leczenia może się skończyć śmiercią. Najważniejsze, aby odpowiednie procedury wdrożone zostały w ciągu sześciu godzin od pojawienia się maluszka na świecie.

Szpital w Gorzowie teraz będzie miał taką możliwość! Wszystko dzięki specjalistycznemu urządzeniu, które wprowadzi dziecko w stan hipotermii. Obniżając stopniowo temperaturę ciała maluszka  zmniejszają się skutki niedoboru tlenu co daje możliwość prawidłowego rozwoju dziecka.

Jak przyznają lekarze: w takich sytuacjach liczy się każda minuta, bo upływający czas działa na niekorzyść dziecka. Dlatego im szybciej zostanie ono wprowadzone w stan hipotermii tym lepiej.

Urządzenie znajduje się już na oddziale noworodkowym.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
29.9 ° C
29.9 °
29.9 °
32 %
2.2kmh
100 %
pt.
30 °
sob.
20 °
niedz.
19 °
pon.
23 °
wt.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE