niedziela, 3 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Nowy rozkład jazdy PKP. Co się zmieni?

Nowy rozkład jazdy PKP. Co się zmieni?

Już w najbliższą niedzielę, tj. 11 grudnia, wchodzi w życie nowy rozkład jazdy PKP Intercity. Jak zapewnia przewoźnik: dla pasażerów z Gorzowa zwiększy się komfort jazdy. Będą nowe połączenia, a niektóre pociągi zmienią godziny odjazdu.

Jak co roku, w grudniu, PKP Intercity przedstawia zmiany w rozkładzie jazdy, które będą obowiązywać w następnym roku. Zmiany, choć nie rewolucyjne, czekają także pasażerów wyruszających z Gorzowa Wielkopolskiego.

Po pierwsze, pociągi kursujące z Gorzowa do Szczecina i z powrotem wrócą na swoją podstawową trasę, czyli będą jeździły przez Dobiegniew. Jest to możliwe dzięki obecnemu postępowi prac na linii kolejowej nr 351.

Po drugie, Gorzów z resztą kraju połączy osiem pociągów, a komfort podróżowania nimi ma się zwiększyć. W jaki sposób?

Liczba pociągów kategorii TLK zmniejszy się na rzecz składów kategorii IC. Dzięki wzmacnianiu floty PKP Intercity kolejnymi nowymi i zmodernizowanymi wagonami w ramach największego w historii spółki programu inwestycyjnego, liczba połączeń IC obsługujących miasto zwiększy się z 4 do 6” czytamy w komunikacie PKP Intercity.

Zmienią się także godziny odjazdów niektórych pociągów. W założeniu na części linii kursować będą one częściej, co ma pozwolić pasażerom racjonalniej zaplanować podróż. Tak będzie na przykład w przypadku połączeń do Kostrzyna. Tutaj pociągi będą odjeżdżały wcześniej niż obecnie – zamiast o godzinie 5:43 wyruszą w drogę o 5:17. Wprowadzony też zostanie dodatkowy kurs pomiędzy 9:00 a 13:00. Zmiany godzin odjazdów obejmą też m.in. pociągu kursujące do Warszawy, Lublina, Gdańska czy Gdyni.

Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywał od 11 grudnia tego roku do grudnia 2023 roku. W międzyczasie pasażerowie mogą się spodziewać trzech korekt rozkładu (związanych np. z wakacjami czy z postępem prac modernizacyjnych na sieci).


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady śniegu
-1.8 ° C
-1.8 °
-1.8 °
82 %
1.8kmh
100 %
niedz.
-1 °
pon.
-1 °
wt.
-0 °
śr.
1 °
czw.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE