czwartek, 9 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraNowy rozkład jazdy PKP. Gdzie pojedziemy z Zielonej Góry?

Nowy rozkład jazdy PKP. Gdzie pojedziemy z Zielonej Góry?

Od 11 grudnia wchodzi nowy rozkład jazdy pociągów. Zmian jest całkiem sporo w województwie lubuskim. W tym artykule zajmiemy się w szczególności Zieloną Górą i nowym rocznym rozkładem jazdy.

Główna zmiana to wprowadzenie codziennego pociągu z Zielonej Góry do Guben przez Krosno Odrzańskie. Nie będzie to wprawdzie całkowicie nowe połączenie, gdyż weekendowe kursy pojawiły się już w czerwcu tego roku.

Od 11.12.2022 r. pociągi na linii Zielona Góra Gł. – Guben kursować będą codziennie, tj. 6 par pociągów w dni robocze (odjazdy z Zielonej Góry: 4:30, 7:47, 10:50, 13:57, 17:27, 20:40), (odjazdy z Guben: 6:08, 9:20, 12:24, 15:49, 19:00, 22:13) oraz 5 par w dni wolne (soboty, niedziele i święta), w tym 2 pary w bezpośredniej relacji Zielona Góra Gł. – Cottbus Hbf – Zielona Góra Gł.– napisał rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Paweł Kozłowski na pytania portalu rynek-kolejowy.pl

Nie będzie już uruchamiana grupa wagonów bezpośrednich w pociągu IC Matejko relacji Szczecin Główny – Przemyśl Główny – Szczecin Główny, która łączyła Gorzów Wielkopolski z Zieloną Górą. Niestety nadal trwa modernizacja prowadzona na odcinku Poznań Główny – Zbąszynek.. Dlatego też pociągi IC Stoczniowiec oraz IC Ukiel przez część roku zostaną zastąpione autobusami komunikacji zastępczej na odcinku Poznań Główny – Zielona Góra Główna – Poznań Główny.

Podróżni z Zielonej Góry mogą wybierać spośród 30 pociągów łączących ich miasto z resztą kraju. Zdecydowana większość z nich jeździ w standardzie IC.

Nowy rozkład dostępny jest TUTAJ.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
-6.1 ° C
-6.1 °
-9.6 °
45 %
1.5kmh
3 %
czw.
3 °
pt.
3 °
sob.
5 °
niedz.
7 °
pon.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE