piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Osobówką pod prąd na drodze S3

Osobówką pod prąd na drodze S3 [FILM]

Gorzowscy funkcjonariusze ustalają dane kierowcy, który w miniony piątek (09.09) jechał pod prąd drogą ekspresową S3. Zdarzenie, na wysokości Gorzowa, nagrali pasażerowie autokaru jadącego w kierunku Międzyrzecza.

Na nagraniu wyraźnie widać jak kierujący osobową mazdą jedzie dokładnie w tym samym kierunku co autokar, ale… po przeciwnym pasie ruchu, czyli drogą prowadzącą w stronę Szczecina.

– Kierowca ten w ogóle nie reagował na to, co dzieje się wokół niego. Nie trudno sobie wyobrazić jakie byłyby konsekwencje czołowego zderzenia, gdyby do tak owego doszło – przyznaje Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie.

Wideo zostało wysłane na policyjną skrzynkę „Stop agresji drogowej” (stopagresjidrogowej@go.policja.gov.pl). Sprawą zajmują się obecnie policjanci ruchu drogowego i jak sami przyznają: ustalenie sprawcy jest tylko kwestią czasu.

Mundurowi przypominają, że jazda pod prąd jest nie tylko zabroniona, ale przede wszystkim: stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników drogi.

Jeśli miniemy zjazd lub zorientujemy się, że poruszamy się w złym kierunku należy jechać aż do najbliższego zjazdu. Kategorycznie nie wolno cofać czy też zawracać na takich trasach nawet celem pokonania niewielkiej odległości – dodaje Marcin Maludy.

Za jazdę pod prąd grożą wysokie kary finansowe, a nawet utrata prawa jazdy.

www.lubuska.policja.gov.pl

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
12.1 ° C
12.1 °
12.1 °
94 %
1.7kmh
15 %
pt.
27 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
23 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE