piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraRadni opozycji chcą sesji nadzwyczajnej w sprawie kryzysu energetycznego

Radni opozycji chcą sesji nadzwyczajnej w sprawie kryzysu energetycznego

W ostatnich tygodniach pojawia się coraz więcej informacji na temat rosnących cen energii elektrycznej, gazu i węgla. Inna sprawa, że tego ostatniego w zasadzie nie można kupić. Opozycyjny radni na czele z Dariuszem Legutowskim i Marcinem Pabierowskim wnioskują o sesję nadzwyczajną w tym temacie.

Nie mamy wątpliwości, że nadchodzi kryzys energetyczny, rachunki pójdą w górę i chcemy wiedzieć jakie działania podjęło miasto. Na razie nie ma odzewu ze strony prezydenta. Widzimy natomiast bezrefleksyjne wydawanie pieniędzy – chodzi o kąpielisko w Ochli. Zamiast zrobić projekt i dokładną wycenę za 30-40 mln złotych, to miasto przeznacza na to prawie 100 mln złotych – mówi Marcin Pabierowski szef Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej w zielonogórskiej Radzie Miasta, w rozmowie z Lubuskim Centrum Informacyjnym.

Coraz więcej miast proponuje wyłączanie oświetlenia ulicznego w nocy, a Berlin od 1 września zgasił podświetlanie swoich najważniejszych zabytków. Polskie samorządy zastanawiają się nad oszczędnościami na ogrzewaniu, elektryczności, ale też wyłączeniu niektórych obiektów. Wałbrzych postanowił zamknąć basen.

Trzeba powiedzieć sobie wprost, że kryzys energetyczny to kwestia czasu, a nie żadna hipoteza. Uważam, że w trybie pilnym należy powołać komisję Bezpieczeństwa Energetycznego w naszym mieście, która będzie współpracowała ze Sztabem Kryzysowym w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego mieszkańcom Zielonej Góry – mówi w rozmowie z nami radny Dariusz Legutowski.

Nasz rozmówca opublikował również niezbędny plan, który powinien zostać zrealizowany, a przynajmniej omówiony z władzami miejskimi:


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
16.7 ° C
16.7 °
16.2 °
70 %
1.9kmh
64 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE