piątek, 21 czerwca, 2024

Oszustwo na… węgiel

Do gorzowskich policjantów zgłosiły się osoby, które zostały oszukane przez fałszywych sprzedawców opału. Na stronach internetowych wystawili oni węgiel, a po otrzymaniu wpłat od kupujących kontakt się urywał. Same strony internetowe również już nie działają.

Na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało bardzo profesjonalnie. Fachowo prowadzona strona internetowa, rzetelnie przedstawiony produkt. Nic dziwnego, że znalazły się osoby, które zdecydowały się na zakup węgla właśnie za pośrednictwem Internetu. Zwłaszcza, że w obecnych czasach, przy tak wysokich cenach tego surowca, liczy się każda zaoszczędzona złotówka.

Pokrzywdzeni kupili jedną lub dwie tony węgla. Chęć zakupu potwierdzili przelewem na wskazane konto i czekali na realizację. Niestety opał nigdy do nich nie dotarł. W jednym przypadku oszuści mieli prowadzić stronę internetową bliźniaczo podobną do wiarygodnego i ogólnopolskiego punktu sprzedaży. Policjanci będą to sprawdzać – informuje Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Ceny zakupionego przez pokrzywdzonych węgla wynosiły od 1500 do 3000 zł. Mundurowi apelują, aby zawsze dokładnie sprawdzać firmę, u której chcemy dokonać zakupu.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
12.1 ° C
12.1 °
12.1 °
94 %
1.7kmh
15 %
pt.
27 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
23 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE