sobota, 4 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Kosynierów Gdyńskich doczeka się remontu! To będzie inwestycja!

Kosynierów Gdyńskich doczeka się remontu! To będzie inwestycja!

Urzędnicy przygotowują się do jednej z większych i długo wyczekiwanych inwestycji. Chodzi o remont ulic Kosynierów Gdyńskich i Słowiańskiej. Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie właśnie ogłosiła przetarg.

To remont, na który mieszkańcy czekali już od dawna. Wszystko dlatego, że nawierzchnia na Kosynierów Gdyńskich jest w kiepskim stanie, a poruszający się po niej kierowcy muszą bardzo uważać, aby nie uszkodzić auta na dziurach.  

– Nowa jezdnia poprawi płynność ruchu i zmniejszy hałas.  Będzie bezpieczniej, a to za sprawą bardziej czytelnego układu drogowego – informuje Ewa Iwańska z Gorzowskich Inwestycji Miejskich.

Docelowo wyremontowana zostanie droga i chodniki ul. Kosynierów Gdyńskich od skrzyżowania z IV LO do budynku PWiK oraz przebudowane zostanie skrzyżowania ulic Słowiańskiej, Roosevelta, Żwirowej i Kosynierów Gdyńskich. Przebudowane też zostanie skrzyżowanie ulic Słowiańskiej i Fredry na skrzyżowanie typu rondo przy Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym „Słowianka”. 

Nie zabraknie też ścieżki rowerowej, która ma zostać wybudowana w obrębie skrzyżowania przy ul. Żwirowej oraz nowego ronda przy Słowiańskiej. Pojawi się tam również nowe oświetlenie.

Inwestycja obejmie miejscowy remont oraz budowę ponad 2 km dróg, chodników i zjazdów. W ten sposób, po połączeniu z istniejącymi chodnikami, które są w dobrym stanie technicznym, powstanie spójny i bezpieczny układ komunikacyjny dla pieszych. W ramach zadania zaplanowane zostały także wyspy uspokajające ruch, w ciągu projektowanych przejść dla pieszych – dodaje Ewa Iwańska.

Obecnie ogłoszony został przetarg i firmy, które chci8ałyby się zająć zadaniem mogą się zgłaszać.

Miasto na ten cel otrzymało rządową promesę w kwocie 30 milionów złotych, zgodnie z którą prace mają się zakończyć do czerwca przyszłego roku. Na razie jednak nie wiadomo jeszcze jednak czy będą chętni do prac i jaką kwotę za nie zaproponują. Na zgłoszenia firmy mają czas do 19. stycznia.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
2.2 ° C
2.2 °
2.2 °
61 %
5.1kmh
45 %
sob.
3 °
niedz.
1 °
pon.
1 °
wt.
2 °
śr.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE