środa, 8 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościOpozycja jeszcze silniejsza w województwie lubuskim

Opozycja jeszcze silniejsza w województwie lubuskim [Prognoza wyborcza]

W najnowszej grudniowej prognozie wyborczej autorstwa Daniela Persa opozycja zyskuje. Mamy najnowsze wyniki dla województwa lubuskiego. Koalicja Obywatelska zbliża się do 40%.

Rządząca w sejmiku województwa Koalicja Obywatelska według najnowszych prognoz będzie tryumfować również w wyborach parlamentarnych w województwie lubuskim. Już tylko 3,5% dzieli od rekordowego poparcia 40%. Ze wszystkich partii najwięcej traci Polska 2050, która już w listopadzie była bardzo blisko wyprzedzenia Prawa i Sprawiedliwości.

Koalicja Obywatelska – 36,25% (+1,3%) – 5 mandatów
Prawo i Sprawiedliwość – 21,17% (-0,3%) – 3 mandaty
Polska 2050 – 17,88% (-2,84%) – 2 mandaty
Lewica – 10,01% (-0,5%) – 1 mandat
Konfederacja – 6,17% (+0,23%) – 1 mandat
Polskie Stronnictwo Ludowe – 4,29% (-0,03%) – 0 mandatów

Specjalnie dla nas nowe wyniki skomentował przewodniczący Platformy Obywatelskiej w regionie Poseł na Sejm RP Waldemar SługockiBardzo mnie to cieszy i dziękuję wszystkim Lubuszanom, za to, że postrzegają Koalicję Obywatelską bardzo pozytywnie nie tylko przez pryzmat polityki ogólnokrajowej i aktywności Donalda Tuska, ale też parlamentarzystów ziemi lubuskiej, którzy starają się codziennie wychodzić naprzeciw państwa oczekiwaniom. Nie jest również tajemnicą, że skutecznie rządzimy w sejmiku województwa lubuskiego wiele lat i bierzemy odpowiedzialność za rozwój województwa. Zajmujemy już drugą pozycję w kategorii zamożności na mieszkańca. To pokazuje, że wielu z nas powodzi się coraz lepiej.

Lider partii uważa również, że dobre wyniki opozycji to efekt wielu lat dramatycznej polityki Prawa i Sprawiedliwości – Zdajemy sobie jednak sprawę, że to, co serwuje nam rząd, czyli wzrost cen produktów spożywczych, brak odpowiedzialnej polityki państwa wobec samorządów czy Unii Europejskiej. Cały czas nie mamy środków z Krajowego Planu Odbudowy. Demontaż demokratycznego państwa prawnego, nepotyzm i korupcja na niespotykaną skalę od 1990 roku. To żółta, a z pewnością niedługo czerwona kartka dla rządzących – dodał polityk.

fot. Daniel Pers

Jeżeli weźmiemy pod uwagę całą Polskę. To tutaj wybory wygrywa Prawo i Sprawiedliwość, ale nie ma większości do rządzenia samodzielnie. Opozycja ma potężną przewagę i nawet ewentualna koalicja z Konfederacją nie daje szansy na rządy większościowe.

fot. Daniel Pers

Daniel Pers swoją prognozę buduje na podstawie najnowszych sondaży. Jego prognozy sprawdzają się częściej niż sondaże konkretnych pracowni badawczych. To on wykonał najlepszy pomiar przy wyborach na prezydenta Rzeszowa. Pers obok Patryk Ciury (kiedyś Patrick Dollart) i Marcina Palade jest najczęściej cytowanym analitykiem w serwisie Twitter.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
-3.9 ° C
-3.9 °
-3.9 °
46 %
1.9kmh
4 %
śr.
1 °
czw.
3 °
pt.
3 °
sob.
4 °
niedz.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE