poniedziałek, 25 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePonad 1000 zgłoszeń mieszkańców powiatu krośnieńskiego w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Ponad 1000 zgłoszeń mieszkańców powiatu krośnieńskiego w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest coraz popularniejsza wśród mieszkańców powiatu krośnieńskiego. W ubiegłym roku za pośrednictwem mapy otrzymaliśmy ponad 1450 zgłoszeń, z czego ponad 800 zostało potwierdzonych i wyeliminowanych.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie funkcjonujące na terenie województwa lubuskiego od września 2016 roku. Jest ono bardzo chętnie wykorzystywane przez mieszkańców powiatu krośnieńskiego, którzy poprzez zgłoszenia informują policjantów o wszelkich zdarzeniach budzących ich niepokój.

Dla funkcjonariuszy każda informacja jest bardzo pomocna, pozwala na skuteczne reagowanie i przeciwdziałanie zagrożeniom. Na mapie znajdziemy wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, a także zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa, stanowiące jedną z podstawowych potrzeb człowieka.

W 2022 roku za pośrednictwem mapy policjanci z Krosna Odrzańskiego i Gubina otrzymali ponad 1450 zgłoszeń,  tym 802 w wyniku weryfikacji zostało potwierdzonych,  a następnie wyeliminowanych, 566 niepotwierdzonych, 58 stanowiło żart lub pomyłkę, pozostałe są w trakcie weryfikacji.

Tak jak w latach poprzednich najczęściej zgłaszanym problemem były zagrożenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości –  984 zgłoszeń, w tym 730 zostało potwierdzonych, a 243 niepotwierdzonych, spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym – 64 zgłoszenia, w tym 9 potwierdzonych, a 52 niepotwierdzone oraz nieprawidłowe parkowanie – 139 zgłoszeń, w tym 33 potwierdzonych, a 96 niepotwierdzonych. 

Istotne jest to, że każde otrzymane zgłoszenie podlega weryfikacji przez policjantów ruchu drogowego, dzielnicowych czy też służby patrolowej, a wskazane zagrożenia są uwzględnianie podczas organizowanych na terenie powiatu działań prewencyjnych, a także w trakcie codziennej służby. Dlatego też dziękując za wszystkie przekazane zgłoszenia zachęcamy do dalszego korzystania z mapy. Informując nas o zagrożeniu macie realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.  

Przypomnijmy „krok po kroku” zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:

  • otwieramy stronę internetową Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,
  • akceptujemy regulamin,
  • chcąc dodać zgłoszenie, wybieramy na mapie obszar, który nas interesuje,
  • następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu, należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia,
  • w otwartym oknie opisujemy dane zagrożenie, wybieramy dni tygodnia i porę dnia, kiedy dana sytuacja ma miejsce, a następnie klikamy przycisk „ZGŁOŚ”.


Skąd będzie wiadomo, czy nasze zgłoszenie zostało już zweryfikowane i z jakim skutkiem?

Poznamy to po kolorze, które przyjmie nasze zgłoszenie. Każde, nowo dodane zgłoszenie oznaczone jest kolorem zielonym. Gdy zlecone zostanie do weryfikacji, wówczas zmieni kolor na żółty. Po weryfikacji może przyjąć kolor szary co oznacza, że zgłoszenie nie potwierdziło się, bądź kolor czerwony, co oznacza że informacja została potwierdzona, a policjanci podejmą czynności by wyeliminować występowanie zagrożenia w danym miejscu. Informacje co oznaczają poszczególne kolory znajdziemy również w górnej części mapy w Legendzie.

Pamiętaj, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie małe
19.1 ° C
19.8 °
18.8 °
62 %
2.7kmh
47 %
pon.
18 °
wt.
25 °
śr.
27 °
czw.
27 °
pt.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE