wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczNoclegownia w rękach gminy. Będzie wyremontowana!

Noclegownia w rękach gminy. Będzie wyremontowana!

Miasto Międzyrzecz odkupiło od Polskich Kolei Państwowych budynek pełniący funkcję noclegowni dla bezdomnych. Teraz będzie więc można wyremontować obiekt i w jeszcze większym stopniu dostosować go do potrzeb przebywających tam osób.

Chodzi o budynek znajdujący się w pobliżu stadionu miejskiego, między dworcem i mostem kolejowym na Obrze. Do tej pory był on jedynie dzierżawiony od kolei przez gminę co ograniczało nieco zakres działań jakie gmina mogła tam prowadzić. Teraz wszystko się zmieni, bo obiekt oficjalnie znalazł się w rękach miasta.  

Gmina Międzyrzecz odkupiła go za ok. 160 tysięcy złotych. To jednak nie koniec wydatków, bo planowany jest tam spory remont, dzięki któremu znajdzie się tam więcej miejsc dla bezdomnych.

– Budynek należy dostosować do określonych przez ministerstwo standardów, czyli jak najszybciej go wyremontować. Nie mogliśmy tego zrobić, kiedy był własnością jednej ze spółek kolejowych. Dlatego musieliśmy go odkupić – powiedział Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.

W tej chwili w noclegowni znajduje się miejsce dla 19 osób. Docelowo ma ich być więcej, ponadto planowane jest tam także utworzenie ogrzewalni, czyli miejsca, w  którym potrzebujący będą się mogli schronić w razie mrozów.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
18.7 ° C
18.7 °
18.7 °
65 %
3.2kmh
98 %
wt.
27 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
28 °
sob.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE