czwartek, 28 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieEpidemia grypy i zakaz odwiedzin w szpitalach

Epidemia grypy i zakaz odwiedzin w szpitalach

Zachodnie Centrum Medyczne poinformowało o zakazie odwiedzin pacjentów w szpitalach w Krośnie Odrzańskim i Gubinie. Wszystko przez epidemię grypy.

Jeszcze niedawno mieliśmy problemy z pandemią koronawirusa, a teraz pojawiły się nowe – tym razem związane z epidemią grypy. Najwięcej zachorowań dotyka głównie dzieci. Kolejki do pediatrów są potężne. Jak podaje Wirtualna Polska na oddziałach dziecięcych brakuje łóżek, trzeba je dostawiać.

W krakowskim szpitalu sytuacja jest trudna. Na 30 miejsc znajdujących się na Oddziale Chorób Infekcyjnych i Pediatrii znajduje się 41 pacjentów. 24 łóżka zajęte są przez pacjentów chorych na grypę – czytamy na WP.

Problemy występują w całej Polsce. Do tego specjaliści przewidują, że liczba zachorowań w najbliższych tygodniach będzie wciąż rosła. Związane jest to m.in. z izolacją dzieci w poprzednich latach przez wspomnianą już pandemię COVID-19, przez co nie „przechorowały” wówczas grypy.

W rozmowie z Rzeczpospolitą minister zdrowia Adam Niedzielski zaleca powrót do noszenia maseczek. – Mamy obecnie około 300 tys. przypadków grypy tygodniowo. Jeżeli chodzi o COVID-19, to jest to 3-4 tysiące przypadków – powiedział w rozmowie z Michałem Kolanko.

Kroki podejmują również szpitale. Zachodnie Centrum Medyczne w Krośnie Odrzańskim poinformowało o wprowadzeniu zakazu odwiedzin pacjentów do odwołania:

„Informujemy, że w związku z dużym zachorowaniem na grypę oraz zagrożeniem epidemiologicznym w szpitalu obowiązuje zakaz odwiedzin pacjentów – do odwołania”


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
bezchmurnie
15.9 ° C
16 °
8.8 °
65 %
2.9kmh
0 %
czw.
26 °
pt.
26 °
sob.
19 °
niedz.
21 °
pon.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE