niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Park Czechówek po zmianach. Jak będzie wyglądał?

Park Czechówek po zmianach. Jak będzie wyglądał?

Gotowy jest już wstępny projekt modernizacji parku Czechówek. Każdy kto chce wiedzieć jak będzie wyglądał może wziąć udział w specjalnie organizowanym w tym celu spotkaniu. Urzędnicy opowiedzą nie tylko co, ale też kiedy miałoby się zmienić.

Park Czechówek znajduje się na obrzeżach miasta u wylotu ulicy Warszawskiej na Santok. Założony został w 1927 roku co oznacza, że już wkrótce będzie świętował prawie 100 lat istnienia! A to oznacza, że najwyższa pora na… remont!

Modernizacja zbliża się zresztą coraz większymi krokami. W tej chwili gotowy jest już projekt

Zakres planowanej modernizacji to m.in.: punktowa naprawa wyznaczonych szlaków oraz wzmocnienie szlaków w okolicy stawu wraz z uregulowaniem przepływu istniejących cieków wodnych; wykonanie oznakowania przebiegu wyznaczonych szlaków oraz oznakowanie dojść do projektowanych miejsc rekreacyjnych oraz mała architektura: ławki, kosze na śmieci, tablice edukacyjne o leśnym charakterze. Ponadto zaplanowano renowację polany parkowej i aranżację zieleni; montaż wiaty rekreacyjnej i miejsce pod ognisko i grilla oraz zaprojektowanie placu zabaw z urządzeniami siłowni zewnętrznej na polanie – informuje Anna Pękalska z Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji.

Zanim jednak ruszą dalsze prace to mieszkańcy będą mieli okazję zapoznać się z proponowanymi zmianami w Parku Czechówek. 22. Sierpnia odbędzie się specjalne spotkanie dla wszystkich zainteresowanych. Rozpocznie się o godzinie 17:30 w Sali sesyjnej Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
21.6 ° C
21.6 °
21.6 °
58 %
0.5kmh
62 %
niedz.
22 °
pon.
24 °
wt.
25 °
śr.
29 °
czw.
30 °

NAJPOPULARNIEJSZE