niedziela, 10 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Piękne Gorzowskie Murawy. Spacer z przewodnikiem

Piękne Gorzowskie Murawy. Spacer z przewodnikiem

Wszyscy chętni będą mieli kolejną okazję do poznania tajemnic Gorzowa. Już jutro (02.07) zwiedzanie z przewodnikiem w ramach cyklu „ChodźMy na spacer”. Tym razem będzie można przejść się po Gorzowskich Murawach i dowiedzieć się dlaczego są takie wyjątkowe.

To będzie już czwarty spacer, który poprowadzi Zbigniew Rudziński, doświadczony turysta, krajoznawca, podróżnik i alpinista oraz autor przewodników turystycznych. Spacer po Gorzowskich Murawach zaplanowano pod hasłem „Przez Saharę, Złoty Widok na Koniec Świata”. Zachwycających  widoków na pewno nie zabraknie, ponieważ murawy są jednym z piękniejszych miejsc w Gorzowie.

Spacer jutro, tj. w sobotę. Mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni, jedyny wymóg to… wygodne buty! Zbiórka o godzinie 10:00 przy fontannie Pauckscha na Starym Rynku.

Gorzowskie Murawy to stepowy teren zaliczany do rezerwatów przyrody. I to jako jeden z najcenniejszych w zachodniej części Polski. Znajduje się między Osiedlem Słonecznym a Wieprzycami i zajmuje obszar prawie 80 hektarów. Jest tu niezwykle bogata roślinność, w tym rzadkie i zagrożone gatunki takie jak pajęcznica liliowata, ostnica włosowata, ostrołódka kosmata, dzwonek syberyjski, kruszczyk szerokolistny, goździk piaskowy, paprotka zwyczajna, pierwiosnek lekarski, kocanka piaskowa, kruszyna pospolita czy bluszcz zwyczajny.

Rezerwat jest dostępny i otwarty dla wszystkich, można spacerować w pięknych okolicznościach przyrody. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu czystości i nie naruszaniu środowiska. A od czerwca na murawach pasą się owce, które pełnią rolę żywych kosiarek. Zwierzęta wyrównują zieleń, dbając w ten sposób o środowisko, które nie jest niszczone maszynami, miasto zaoszczędza na wynajmie firm zajmujących się koszeniem, a mieszkańcy spacerujący po okolicy mogą trafić na sympatyczne zwierzęta i towarzyszyć im w wypasie. A to niewątpliwe atrakcja!


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
3.8 ° C
3.8 °
3.8 °
95 %
4.2kmh
100 %
niedz.
7 °
pon.
8 °
wt.
6 °
śr.
4 °
czw.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE