czwartek, 30 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Piękny koncert i medale dla Adama Bałdycha oraz Marka Konarskiego

Piękny koncert i medale dla Adama Bałdycha oraz Marka Konarskiego

W sobotę (23.04) w Gorzowie odbył się niezwykły koncert z okazji 40-lecia Jazz Clubu Pod Filarami. Podczas tego wydarzenia dwaj gorzowscy muzycy, tj. skrzypek Adam Bałdych i saksofonista Marek Konarski otrzymali specjalne odznaczenia.

Adam Bałdych został uhonorowany brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, z kolei Marek Konarski otrzymał „Medal Stulecia Odzyskania Niepodległości”. Odznaczenia wręczyła wicewojewoda Olimpia Tomczyk-Iwko, w imieniu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Sam koncert miał niesamowity charakter. Mimo, że oficjalnie 40-lecie powstania klubu miało miejsca dwa lata temu to ze względu na pandemię uroczystość miała miejsce dopiero teraz. I może to dobrze, ponieważ dzięki temu na scenie można było oglądnąć dwóch niesamowitych muzyków, czyli wspomnianych już Adama Bałdycha i Marka Konarskiego. Sam koncert składał się z dwóch części. Najpierw wystąpił Filary Jazz Big Band pod kierownictwem Bartosza Pernala. Później Adam Bałdych zaprezentował utwory ze swojej najnowszej płyty „Poetry”, na której pojawił się zarówno Marek Konarski jak i włoski trębacz Paolo Fresu.

Nie zabrakło też wyróżnień, gratulacji i podziękowań dla Bogusława Dziekańskiego, prowadzącego klub i kształtującego młodych muzyków. To między innymi dzięki niemu Gorzów może się szczycić tak wspaniałymi artystami. Samo wydarzenie trwało około czterech godzin.

Bogusław Dziekański / Lubuski Urząd Wojewódzki Facebook.com

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
6 ° C
6 °
6 °
73 %
2.4kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
14 °
sob.
9 °
niedz.
8 °
pon.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE