czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczStaże, szkolenia i pieniądze dla bezrobotnych

Staże, szkolenia i pieniądze dla bezrobotnych

Powiatowy Urząd Pracy w Międzyrzeczu przystąpił do realizacji projektu pod nazwą „Aktywni mogą więcej”. Chodzi o to, aby aktywizować osoby bezrobotne, poszukujące pracy i nieposiadające zatrudnienia i podnieść ich możliwości zatrudnienia.

Projekt skierowany jest do trzech grup osób:
– bezrobotnych w wieku 30 lat i więcej,
– znajdujących się w szczególnie niekorzystnej sytuacji na rynku pracy, tj. kobiet, osób w wieku 50+ i niepełnosprawnych,
– długotrwale bezrobotnych i o niskich kwalifikacjach zawodowych.

W ramach projektu 124 osoby będą mogły skorzystać ze stażów, szkoleń, prac interwencyjnych oraz będą mogły otrzymać jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej. Według założeń organizatorów co najmniej 44% uczestników projektu znajdzie pracę. Wszyscy zainteresowani mogą się zgłaszać. Rekrutacja już trwa i prowadzona będzie do momentu wyczerpania przyznanych środków finansowych. Wszyscy którzy chcieliby się zgłosić powinni się skontaktować z doradcą zawodowym (CAZ, II piętro, pokoje nr: 27, 33, 35) lub pośrednikiem pracy (p. 02, parter). Można też dzwonić pod numer: 95 741 20 66 (wewnętrzny 37, 18 lub 19).

Całkowita wartość projektu to ponad 1 mln 300 tys. zł, z czego ponad 1 milion 120 tys. to środki pochodzące z Unii Europejskiej, a ponad 199 tys. zł to wkład krajowy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
bezchmurnie
8 ° C
8 °
8 °
63 %
4.4kmh
5 %
czw.
10 °
pt.
14 °
sob.
12 °
niedz.
15 °
pon.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE