sobota, 25 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Będzie bezpieczniej. Nowe oznakowanie na Borowskiego

Będzie bezpieczniej. Nowe oznakowanie na Borowskiego

Na skrzyżowaniu ulic Borowskiego i Armii Polskiej wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo pieszych.

Jak informują urzędnicy z wydziału dróg gorzowskiego urzędu miasta: nowe oznakowanie to początek zmian jakie planowane są w najbliższym czasie na ulicy Borowskiego na odcinku od ul. Dąbrowskiego do ul. Kosynierów Gdyńskich.

Docelowo wyznaczone tam zostaną azyle na dwóch przejściach dla pieszych, a miejsca postojowe zostaną dokładnie oznakowanie. Wyznaczone mają też zostać pola wyłączenia z ruchu i zamontowane zostaną separatory.

Takie zmiany to reakcja urzędników na liczne zgłoszenia mieszkańców rejonu ulicy Borowskiego, którzy zwracali uwagę na niebezpieczeństwa wynikające z dotychczasowej organizacji ruchu. Przejścia nie były prawidłowo oznakowane, system parkingowy nie był uporządkowany, a to stanowiło zagrożenia dla życia i zdrowia pieszych. Kierowcy parkowali między innymi bezpośrednio przed samymi przejściami co ograniczało widoczność.

Zmiana organizacji ruchu nie spowoduje zmniejszenia ilości miejsc parkingowych. Te miejsca służyły do bezpiecznego i zgodnego z przepisami ruchu drogowego parkowania, pozostaną bez zmian. Zlikwidowane zostaną miejsca nielegalnego parkowania, bo to one stanowiły zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców – informują urzędnicy.

Na wyznaczonych miejscach wzdłuż całej ulicy będzie mogło zaparkować 51 pojazdów.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
6 ° C
6 °
6 °
85 %
0.5kmh
61 %
sob.
10 °
niedz.
9 °
pon.
5 °
wt.
5 °
śr.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE