sobota, 10 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Pieniądze na nowy sprzęt do konserwacji zabytków

Pieniądze na nowy sprzęt do konserwacji zabytków

Muzeum Lubuskie otrzymało dofinansowanie na rozbudowę i doposażenie pracowni konserwacji i restauracji obiektów zabytkowych. Prawie 45 tysięcy złotych przekazało na ten cel Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pieniądze zostały przyznane w ramach programu pod nazwą „Wspieranie Działań Muzealnych 2022”. Chodzi o konserwatorską opiekę nad muzealiami, archiwaliami i księgozbiorami oraz przedsięwzięć wydawniczych  i wystawienniczych. Wszystko po to, aby w należyty sposób chronić dostępne zabytki i rozpowszechniać wiedzę na temat dziedzictwa narodowego.

Łącznie, w ramach projektu, na rozbudowę pracowni w Muzeum Lubuskim powędruje ponad 83 tysiące złotych. 44 496 to dotacja rządowa, a pozostała część kwoty pochodzi z budżetu Województwa Lubuskiego.

Dzięki tym pieniądzom Muzeum planuje zakup sprzętów przeznaczonych do konserwacji malarstwa na podobraziu płóciennym oraz obiektów metalowych, takich jak deminalizator wody, stół dublażowy, piaskarka, rejestratory temperatury i wilgotności oraz stoły laboratoryjne.

Sama pracownia konserwacji i restauracji obiektów na podłożu płóciennym, drewnianym, metalowym oraz obiektów kamiennych powstała w 2021 r.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
0.8 ° C
0.8 °
-0.1 °
74 %
0.9kmh
72 %
sob.
1 °
niedz.
-1 °
pon.
-0 °
wt.
-1 °
śr.
-3 °

NAJPOPULARNIEJSZE