wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Stanisław Chomski z nagrodą dla najlepszego trenera!

Stanisław Chomski z nagrodą dla najlepszego trenera!

W poniedziałek (10.10) odbyła się kolejna Gala PGE Ekstraligi, podczas której przyznano Szczakiele, czyli statuetki dla najlepszych żużlowców czy trenerów. Wśród wyróżnionych znaleźli się między innymi Stanisław Chomski i Bartosz Zmarzlik.

Szczakiele przyznawane są co roku podczas oficjalnej gali. Rozdawane są w kilku kategoriach:  Niespodzianka Sezonu, Najlepszy Junior Sezonu, Najlepszy Trener/Menadżer Sezonu, Najlepszy Zagraniczny Zawodnik Sezonu i Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu.

O tym kto otrzyma statuetkę decydują głosy kibiców oddane podczas internetowego plebiscytu.

W tym roku fani Stali Gorzów mogą czuć się wyjątkowo dumni, bo wyróżnienia zostali również przedstawiciele żółto-niebieskich barw. Tytuł trenera/menadżera sezonu 2022 powędrował bowiem do szkoleniowca Stali Stanisława Chomskiego. W internetowym głosowaniu otrzymał on 29,89% głosów wyprzedzając tym samym m.in. Jacka Ziółkowskiego z Motoru Lublin czy Lecha Kędziorę z Włókniarza Częstochowy.

Niewątpliwie ta nagroda się Chomskiemu należy. W minionym sezonie musiał się mierzyć z licznymi m.in. kontuzjami swoich zawodników, a mimo tego poprowadził drużynę do walki o złoto. Ostatecznie walka ta zakończyła się dla gorzowian na drugim miejscu, ale biorąc pod uwagę całą sytuację to i tak bardzo duże osiągnięcie.

Podczas gali doceniony został również Bartosz Zmarzlik, wychowanek Stali, który po wielu latach jazdy dla żółto-niebieskich od najbliższego sezonu będzie już jeździł w barwach motoru Lublin. Żużlowiec otrzymał statuetkę w kategorii Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu.

Jeśli chodzi o pozostałe nagrody to najelpszym zagranicznym zawodnikiem sezonu wybrany został Mikkel Michelsen (Motor Lublin), najlepszym juniorem sezonu okazał się Mateusz Cierniak (Motor Lublin), a za niespodziankę sezonu kibice uznali Kacpra Worynę (Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa).


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady deszczu
5.7 ° C
5.7 °
5.7 °
87 %
8.5kmh
100 %
wt.
10 °
śr.
11 °
czw.
10 °
pt.
8 °
sob.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE