sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Ponad 20 milionów złotych wsparcia dla Gorzowa

Ponad 20 milionów złotych wsparcia dla Gorzowa

Samorządy w całym kraju otrzymały rządowe wsparcie w wysokości prawie 14 miliardów złotych. Pieniądze maja zostać przeznaczone m.in. na dopłaty do ciepła i poprawę efektywności energetycznej, na wydatki bieżące i inwestycje. Do województwa lubuskiego łącznie trafiło 400 mln 600 tysięcy złotych.

Przekazane środki mają stanowić wsparcie dla samorządów i gmin w obecnej sytuacji związanej między innymi z ogromną inflacją, a co za tym idzie podwyżkami cen energii.  Na ten cel Gorzów otrzymał 23 miliony złotych, z kolei Zielona Góra 35 milionów. 261 mln trafi do samorządów i gmin, 86 mln do samorządów powiatowych, a samorząd województwa otrzyma 36 600 tys. zł.

– Jest duża elastyczność w wydatkowaniu tych pieniędzy, decyzja należy do samorządów: mogą one środki wydawać na bieżące wydatki, ale także na sprawy związane z inwestycjami. Te pieniądze wspomogą samorządy w tej niełatwej sytuacji. Proponowane rozwiązania mają pomóc złagodzić tę sytuacje i pomóc przetrwać trudny czas – mówił podczas konferencji Władysław Dajczak, Wojewoda Lubuski.

Jeśli chodzi o Gorzów to przyznane środki zostaną przeznaczone głównie na wydatki bieżące. Przypomnijmy: według wstępnych szacunków w tym roku miasto musi zapłacić za prąd około 19 milionów złotych więcej niż w roku ubiegłym (a kwota ta może być wyższa!). To z kolei wymusza wprowadzenie oszczędności i rezygnację z niektórych inwestycji, dlatego dodatkowe wsparcie finansowe jest niezwykle istotne.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
5.2 ° C
5.2 °
5.2 °
97 %
0.6kmh
100 %
sob.
8 °
niedz.
8 °
pon.
7 °
wt.
11 °
śr.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE