piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona Góra35 milionów złotych wsparcia dla Zielonej Góry

35 milionów złotych wsparcia dla Zielonej Góry

Samorządy w całym kraju otrzymały rządowe wsparcie w wysokości prawie 14 miliardów złotych. Pieniądze maja zostać przeznaczone m.in. na dopłaty do ciepła i poprawę efektywności energetycznej, na wydatki bieżące i inwestycje. Do województwa lubuskiego łącznie trafiło 400 mln 600 tysięcy złotych.

Przekazane środki mają stanowić wsparcie dla samorządów i gmin w obecnej sytuacji związanej między innymi z ogromną inflacją, a co za tym idzie podwyżkami cen energii.  Na ten cel Zielona Góra otrzyma 35 milionów złotych, a kolei Gorzów 23 miliony złotych. 261 mln trafi do samorządów i gmin, 86 mln do samorządów powiatowych, a samorząd województwa otrzyma 36 600 tys. zł.

– Jest duża elastyczność w wydatkowaniu tych pieniędzy, decyzja należy do samorządów: mogą one środki wydawać na bieżące wydatki, ale także na sprawy związane z inwestycjami. Te pieniądze wspomogą samorządy w tej niełatwej sytuacji. Proponowane rozwiązania mają pomóc złagodzić tę sytuacje i pomóc przetrwać trudny czas – mówił podczas konferencji Władysław Dajczak, Wojewoda Lubuski.

Wszystko po to, by móc nieco obniżyć rachunki za prąd czy ciepło. Pierwsza tura rządowego wsparcia trafi do podmiotów jeszcze w tym tygodniu. Kolejna w listopadzie, a następna w grudniu.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
11.1 ° C
11.2 °
9.5 °
40 %
0.9kmh
51 %
pt.
20 °
sob.
24 °
niedz.
23 °
pon.
25 °
wt.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE