poniedziałek, 5 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościZielona Góra35 milionów złotych wsparcia dla Zielonej Góry

35 milionów złotych wsparcia dla Zielonej Góry

Samorządy w całym kraju otrzymały rządowe wsparcie w wysokości prawie 14 miliardów złotych. Pieniądze maja zostać przeznaczone m.in. na dopłaty do ciepła i poprawę efektywności energetycznej, na wydatki bieżące i inwestycje. Do województwa lubuskiego łącznie trafiło 400 mln 600 tysięcy złotych.

Przekazane środki mają stanowić wsparcie dla samorządów i gmin w obecnej sytuacji związanej między innymi z ogromną inflacją, a co za tym idzie podwyżkami cen energii.  Na ten cel Zielona Góra otrzyma 35 milionów złotych, a kolei Gorzów 23 miliony złotych. 261 mln trafi do samorządów i gmin, 86 mln do samorządów powiatowych, a samorząd województwa otrzyma 36 600 tys. zł.

– Jest duża elastyczność w wydatkowaniu tych pieniędzy, decyzja należy do samorządów: mogą one środki wydawać na bieżące wydatki, ale także na sprawy związane z inwestycjami. Te pieniądze wspomogą samorządy w tej niełatwej sytuacji. Proponowane rozwiązania mają pomóc złagodzić tę sytuacje i pomóc przetrwać trudny czas – mówił podczas konferencji Władysław Dajczak, Wojewoda Lubuski.

Wszystko po to, by móc nieco obniżyć rachunki za prąd czy ciepło. Pierwsza tura rządowego wsparcia trafi do podmiotów jeszcze w tym tygodniu. Kolejna w listopadzie, a następna w grudniu.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
2.7 ° C
2.8 °
1.4 °
44 %
2.6kmh
100 %
pon.
4 °
wt.
4 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE