piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Pierwszy dzwonek! Rozpoczął się nowy rok szkolny

Pierwszy dzwonek! Rozpoczął się nowy rok szkolny

Już dzisiaj, 1. września, jak co roku po wakacyjnej przerwie dzieci i młodzież wracają do szkolnych ławek. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 ma miejsce w każdej polskiej szkole. Tym razem wśród polskich uczniów znalazły się także dzieci z Ukrainy, które musiały opuścić swój ogarnięty wojną kraj.

W tym roku w Gorzowie naukę we wszystkich typach szkół rozpocznie 16 618 uczniów, z czego 1 150 to pierwszoklasiści, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z edukacją.

– W naszych szkołach będą też uczniowie z Ukrainy, dokładnie 368, z czego prawie połowa, czyli 179 osób, rozpocznie edukację w pierwszej klasie – informuje Dariusz Wieczorek z gorzowskiego Wydziału Promocji i Informacji.

W tym roku szykuje się sporo zmian jeśli chodzi o polską edukację. Przede wszystkim pojawił się nowy przedmiot: Historia i Teraźniejszość. Reformy dotknęły też przedmiot Edukacja i Bezpieczeństwo tak, aby zawierał więcej elementów przysposobienia obronnego. Będzie m.in. nauka strzelania, składania i rozkładania broni, terenoznawstwo, itp.

To nie koniec. Nowe są zasady uzyskania długoterminowego zwolnienia z zajęć wychowania fizycznego. Od teraz może je wystawić wyłącznie lekarz specjalista, nie jak do tej pory lekarz rodzinny. Zmiany objęły także samych nauczycieli: inne są zasady dotyczące awansu zawodowego i wprowadzono tak zwane ,,godziny czarnkowe”.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
14.9 ° C
14.9 °
14.9 °
32 %
2.2kmh
89 %
pt.
29 °
sob.
23 °
niedz.
20 °
pon.
21 °
wt.
17 °

NAJPOPULARNIEJSZE