niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Nowe bloki powstaną przy Parku Kopernika

Nowe bloki powstaną przy Parku Kopernika

Gorzowscy radni zgodzili się na zmianę planu zagospodarowania, a tym samym na budowę nowych bloków mieszkalnych na skraju Parku Kopernika. Z taką decyzją nie zgadza się część mieszkańców, którzy pojawili się na wczorajszej (31.08) sesji Rady Miasta.

To jeden z tematów, który zdominował środową sesję. Chodzi o tereny zielone przy ul. Piłsudskiego, które znajdują się pomiędzy parkiem a stacją paliw przy Czereśniowej. Do tej pory obszary te zapisane były w planie zagospodarowania przestrzennego jako tereny zielone, ale radni zdecydowali, że możliwa tam będzie budowa bloków mieszkalnych (również z przeznaczeniem na lokale usługowe w dolnych piętrach).  

Jak tłumaczył wiceprezydent Gorzowa Jacek Szymankiewicz: są to atrakcyjne i dobrze przygotowane tereny do zabudowy mieszkaniowej, w sąsiedztwie sklepów i licznych połączeń komunikacyjnych.

Z taką argumentacją nie zgadza się część mieszkańców, którzy sprzeciwiają się zabudowywaniu kolejnych terenów zielonych w mieście.

Radni również nie byli w tej kwestii jednogłośnie, ale ostatecznie uchwała została przyjęta. Gorzowscy urzędnicy zapewniają natomiast, że park znajdujący się w pobliżu nie ucierpi na budowie kolejnego osiedla.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
54 %
2.1kmh
100 %
niedz.
19 °
pon.
25 °
wt.
24 °
śr.
19 °
czw.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE