czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Po zaciętej walce gorzowianki przegrywają z Elitzur Ramla

Po zaciętej walce gorzowianki przegrywają z Elitzur Ramla

Gorzowskie koszykarki przegrały pierwszy mecz II rundy fazy play off EuroCup Women. Zawodniczki InwestInTheWest Enei Gorzów zostały pokonane przez zespół Elitzur Landco Ramla 63:85. Rewanż już w środę!

To kolejne spotkanie, które zapewniło kibicom mnóstwo emocji. Oba zespoły grały pewnie i zawzięcie, ale gorzowiankom wyraźnie dał się we znaki brak czołowej zawodniczki, czyli Alanny Smith która zmaga się z kontuzją stawy skokowego. Z kolei z powodu urazu mięśnia przywodziciela niedysponowana była również Karolina Matkowska.

To wszystko, niestety, odbiło się na wyniku chociaż na początku spotkania nic nie wskazywało na to, kto będzie schodził z hali ze zwycięstwem. Jeszcze w połowie pierwszej kwarty na prowadzeniu były gorzowianki (13:8) jednak ekipa z Izraela nie odpuściła i wykorzystując słabszy moment Akademiczek zaczęła odrabiać starty i ostatecznie to Elitzur Ramla schodziła na przerwę prowadząc 23:19.

Ekipie z Gorzowa udało się wygrać jedynie drugą kwartę (prowadziły 19:15), w której znakomicie pokazała się Lindsay Allen, jednak w ogólnym rozrachunku nie przyniosło to gorzowiankom zwycięstwa.

Facebook.com

Teraz czas na rewanż. Ten będzie miał miejsce już w najbliższą środę, tj. 1. lutego. Tym razem mecz odbędzie się w gorzowskiej hali, start godzina 18:00.