piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Ferie czas zacząć! Będą policyjne kontrole

Ferie czas zacząć! Będą policyjne kontrole

W województwie lubuskim oficjalnie rozpoczęły się zimowe ferie, które potrwają dwa tygodnie. Dla policjantów to czas wzmożonej pracy. Szykują się bowiem częstsze kontrole pojazdów, w tym również autokarów, ale także kontrole punków sprzedaży alkoholu czy miejsc wypoczynku najmłodszych.

Dzisiaj (27.01) dzieci po raz ostatni poszły do szkoły przed zimową przerwą. Teraz, aż do 12. lutego, będą korzystać z czasu wolnego i ładować akumulatory przed kolejnym semestrem wytężonej pracy w szkole.

Ale gdy najmłodsi odpoczywają policjanci przystępują do wytężonej pracy mającej na calu zapewnienie bezpieczeństwa. To oznacza, że na lubuskich drogach pojawi się m.in. więcej patroli. Wszystko dlatego, że w czasie wolnym wiele rodzin udaje się na zimowy wypoczynek, np. w góry lub w odwiedziny do bliskich, co z kolei generuje na drogach większy ruch. Dlatego funkcjonariusze będą sprawdzać zarówno stan techniczny aut, trzeźwość i uprawnienia kierujących oraz stosowanie się przez nich do przepisów drogowych.

Pod lupę pójdą też autokary dowożące dzieci na kolonie. Przypomnijmy: każdy opiekun bądź wychowawca udający się z dziećmi na kolonie może zgłosić policjantom chęć sprawdzenia autokaru. Wystarczy wcześniej poinformować funkcjonariuszy z dowolnej komendy policji o dacie i miejscu wyjazdu i umówić się na jego kontrolę.

– Podczas takich kontroli mundurowi sprawdzą stan techniczny autokaru – sprawność układu hamulcowego i kierowniczego, poziom płynów, zużycie bieżnika opon oraz czy wyposażony jest w specjalne tabliczki informacyjne i urządzenia rejestrujące czas podróży i postoju. Kontrolowany będzie także stan trzeźwości kierowcy oraz czy posiada on uprawnienia wymagane do kierowania – informuje Marcin Maludy, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie.

To nie koniec, bo regularnie sprawdzane będą także punkty sprzedaży alkoholu – czy nie jest on udostępniany osobom nieletnim – oraz miejsca wypoczynku dzieci (kolonie, półkolonie). Wszystko po to, by zimowe ferie przebiegły spokojnie i bezpiecznie, a każde dziecko wypoczęte i naładowane pozytywną energią mogło w lutym wrócić do szkolnej ławki.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
24.4 ° C
24.4 °
24.4 °
47 %
1.8kmh
96 %
pt.
24 °
sob.
26 °
niedz.
27 °
pon.
25 °
wt.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE