piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczWielki Finał WOŚP już w niedzielę!

Wielki Finał WOŚP już w niedzielę!

W Międzyrzeczu przygotowania do 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy idą pełną parą! Jak co roku mieszkańcy mogą liczyć na szereg atrakcji. Będą zbiórki pieniędzy, tańce, pokazy i oczywiście… licytacje! Sprawdźcie, jakie atrakcje czekają na Was w tym roku.

W niedzielę (29.01) odbędzie się 31. już finał Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego na ulice praktycznie wszystkich miast w Polsce wyjdą wolontariusze zbierający datki do specjalnie oznakowanych puszek. W Międzyrzeczu kwestować będzie 70 osób. Zebrane przez nich pieniądze zasilą konto WOŚP i w tym roku przeznaczone zostaną na walkę z SEPSĄ. Dzięki nim uda się kupić m.in. specjalny sprzęt do diagnostyki ułatwiający szybkie wykrycie choroby i podjęcie odpowiedniego leczenia.

Tego dnia dobędzie się też szereg imprez towarzyszących. Wśród atrakcji będą m.in. występy tancerzy ze Studia Tańca Gold I i II oraz Led Dance. Odbędzie się też pokaz Zumby i trening, do którego będzie się mógł przyłączyć każdy chętny.

Z kolei już z samego rana, o godzinie 10:00, rozpocznie się turniej piłki nożnej dla dorosłych i młodzieży powyżej 15 roku życia. Od godziny 15:00 będzie można podziwiać… Strongmanów! Podczas specjalnego pokazu Europa StrongMan swoje niezwykłe, siłowe umiejętności zaprezentują: Sylwester Lis „Dzik Gorzowski” (zdobywca 3. miejsca na Mistrzostwach Polski w Lubniewicach 2022, zawodnik strongman) czy Rafał Gomuła (Mistrz Świata, Europy i Polski w wyciskaniu sztangi w latach 2015-2016, zwycięzca wielu Pucharów Polski, zawodnik strongman).

Po pokazie siły rozpocznie się pokaz samochodów zabytkowych, na który zjadą prawdziwe perełki z całej Polski!

Niewątpliwie jednak jedną z głównych atrakcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą licytacje ciekawych gadżetów. Co można będzie zgarnąć w tym roku?

 1. Vouchery na makijaż, do kosmetyczki, do restauracji, fryzjera, na siłownię, do fizjoterapeuty, na jogę, spacer z przewodnikiem, i wiele więcej
 2. Piłki
 3. Kalendarze, książki
 4. Kosze słodyczy
 5. Długopisy
 6. Artykuły gospodarstwa domowego
 7. Rękodzieło
 8. Czapki, koszulki, bidony
 9. Kosmetyki
 10. Gry planszowe, obrazy
 11. Kubki i długopisy z logo Międzyrzecza, magnesy i ekologiczne torby
 12. Wyjątkowa gitara ozdobiona przez uczniów szkoły muzycznej
 13. Płyty muzyczne

Główne atrakcje odbędą się w hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzeczu. Tam tez prowadzone będą licytacje (część gadżetów można też będzie kupić za pośrednictwem Internetu). W trasę po Gminie Międzyrzecz wyjedzie także WOŚP-bus.

Przypomnijmy: w tym roku finał Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem Chcemy wygrać z sepsą!, a to oznacza, że zebrane datki posłużą zarówno dzieciom jak i dorosłym, bo jest to choroba, która może dotknąć każdego, niezależnie od wieku. Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
23 ° C
23.7 °
23 °
44 %
4.6kmh
96 %
pt.
24 °
sob.
26 °
niedz.
27 °
pon.
25 °
wt.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE