poniedziałek, 29 maja, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Pociąg z Gorzowa do Szczecina? Trwają analizy

Pociąg z Gorzowa do Szczecina? Trwają analizy

Miasto Gorzów chce poprawić dostępność kolejową dla mieszkańców miasta, w związku z czym planuje utworzenie nowych połączeń i zmodyfikowanie istniejących linii. Wśród projektów jest m.in. połączenie z Rzepina do Szczecina-Podjuchy oraz z Gorzowa do Poznania.

Władze Gorzowa wraz ze specjalistami i przedstawicielami innych samorządów pracują nad tym, aby poprawić dostępność kolejową w mieście. W tej chwili skupiają się głównie na trzech projektach. Wśród nich jest między innymi przebudowa linii kolejowej 273 oraz utworzenie połączenia z Rzepina do Szczecina-Podjuchy przez Kostrzyn. W tej sprawie Polskie Koleje Państwowej rozpoczęły tworzenie studium wykonalności, z kolei prezydent Gorzowa zaproponował wybudowanie w Kostrzynie nowych torów trakcyjnych, tzw. łącznicy. Łączyłaby ona linię 203 jadącą Krzyża do Kostrzyna przez Gorzów z linią jadącą z Wrocławia do Szczecina przez Zieloną Górę. Dzięki temu możliwe będzie połączenie Gorzowa pociągami jadącymi właśnie do Szczecina.  

Kolejny projekt zakłada uruchomienie linii kolejowej między Gorzowem a Poznaniem przez Międzychód.

Ten projekt pozwoliłby również na odbudowę linii kolejowej na gorzowską strefę przemysłową, odbudowę kładki pieszej na moście kolejowym w Gorzowie oraz budowę przystanku kolejowego Gorzów Wielkopolski Zachód na wysokości Placu Słonecznego – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

To nie koniec, bo wśród priorytetowych projektów w tek kwestii jest jeszcze Magistrala Zachodnia, czyli utworzenie nowej linii na bazie już tych istniejących i stworzenie dwóch krótkich odcinków. Dzięki temu jedna linia kolejowa biegłaby przez Gorzów – Skwierzynę – Międzyrzecz – Świebodzin – Sulechów – Zieloną Górę – Nową Sól/Żagań/Żary.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
15.9 ° C
15.9 °
15.9 °
56 %
3kmh
100 %
pon.
21 °
wt.
22 °
śr.
24 °
czw.
23 °
pt.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE