piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Podejrzany pokaz sprzętu udaremniony przez aktywistów

Podejrzany pokaz sprzętu udaremniony przez aktywistów

W piątek (25.11) w restauracji Radosna w Gorzowie miało dojść do kolejnego już pokazu sprzętów RTV i AGD, na który zaproszeni zostali mieszkańcy miasta, przede wszystkim seniorzy. Do pokazu jednak nie doszło, bo na miejscu pojawili się lokalni aktywiści. Sprawa miała swój finał na policji.

To już kolejny taki pokaz przed którym przestrzegały zarówno media, urzędnicy jak i sam Miejski Rzecznik Praw Konsumenta. Gorzowianie, głównie osoby starsze, zostały zaproszone na rzekomy pokaz sprzętu elektronicznego. Przy okazji organizatorzy wydarzenia proponowali darmowe gadżety, takie jak np. telewizory. Kto by się nie skusił?

Problem w tym, że taki pokaz to jedno wielkie oszustwo, które ma na celu sprzedaż produktów po zawyżonej cenie. Na podobnych spotkaniach seniorzy tracili nawet po kilkanaście tysięcy złotych na sprzęt, którego ani tak naprawdę nie potrzebowali, ani nie był tyle warty.

Mimo licznych apeli i ostrzeżeń, po raz kolejny znalazły się osoby, które dały się namówić na piątkowy (25.11) pokaz. Jednak tym razem nie wszystko wyglądało tak jak mogli się tego spodziewać organizatorzy. Na miejscu pojawili się bowiem lokalni aktywiści, którzy chcieli przestrzec seniorów przed ewentualną utratą pieniędzy. Mieli ulotki z kontaktem do rzecznika praw konsumenta i informowali o przysługujących klientom prawach.

Ostatecznie do żadnego pokazu nie doszło, a sprawa została zgłoszona na policję zarówno przez organizatora wydarzenia jak, jego przeciwników, a nawet same oszukane osoby. Jaki będzie jej finał? Czekamy na dalsze kroki władz oraz Miejskiego Rzecznika Praw Konsumenta.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
29.9 ° C
29.9 °
29.9 °
32 %
2.2kmh
100 %
pt.
30 °
sob.
20 °
niedz.
19 °
pon.
23 °
wt.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE