czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczUlica Długa będzie otwarta jeszcze przed świętami

Ulica Długa będzie otwarta jeszcze przed świętami

W Międzyrzeczu kończą się już roboty związane z budową nowej drogi, która połączy ulicę Poznańską z wybudowaną przed rokiem Żołnierską i następnie Obrzycami. Ulica Długa ma być dostępna dla mieszkańców jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Nowa droga, o długości ponad półtora kilometra jest już prawie gotowa. Nawierzchnia została już utwardzona kostką, a wkrótce zakończą się prace przy budowie ścieżek dla pieszych i rowerzystów.

Jak zapewniają urzędnicy całość będzie do dyspozycji mieszkańców już za niecały miesiąc. Wtedy tez kierowcy nie będą się już musieli martwić o to, że uszkodzą samochód na dziurach, których wcześniej w tym miejscu nie brakowało. Będzie też wygodniej i bezpieczniej.

Nowa droga odciąży ruch kołowy na ulicy Poznańskiej, a dla mieszkańców Obrzyc i osiedla nad Obrą będzie w przyszłości drogą dojazdową do planowanej przez nas wschodniej obwodnicy miasta z drugim mostem drogowym nad Obrą. W kolejnym etapie planujemy poszerzyć i utwardzić jej odcinek od szpitala do drogi do Żółwina i Kuligowa – przyznał Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.

Przypomnijmy: według pierwszych zapowiedzi roboty miały potrwać do września, jednak, jak widać, nieco się przeciągnęły. Koszt prac to ponad 6 milionów 800 tysięcy złotych, z czego ponad 2,5 miliona to rządowe dofinansowanie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
bezchmurnie
8 ° C
8 °
8 °
63 %
4.4kmh
5 %
czw.
10 °
pt.
14 °
sob.
12 °
niedz.
15 °
pon.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE