wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Podpalenie bezdomnego? To nieprawda!

Podpalenie bezdomnego? To nieprawda!

Gorzowscy policjanci poinformowali, że ostatnie doniesienia jakie pojawiły się w mediach na temat podpalenia bezdomnego są niezgodne z prawdą. Taka sytuacja nigdy nie miała miejsca.

Od kilku dni gorzowscy funkcjonariusze badali sprawę bezdomnego, któremu według informacji z mediów, młodzi ludzie podpalili głowę. Do sytuacji miało dojść około dwóch tygodni temu. Tę wersję wydarzeń potwierdził sam zainteresowany – mężczyzna wskazał nawet miejsce, w którym miało dojść do tego zdarzenia, a mianowicie gorzowski bulwar.

Policjanci od początku podkreślali, że należy zbadać wiarygodność tych doniesień. Wskazane przez bezdomnego miejsce zdarzenie i godzina nie odpowiadały policyjnym ustaleniom. Choć zawiadamiający był pouczony o odpowiedzialności karnej, podczas przesłuchania nie zmienił wersji wydarzeń – Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Jak się okazało przedstawiona przez bezdomnego wersja wydarzeń nie była zgodna z prawdą. Policjanci ustalili, że nikt nie podpalił głowy mężczyzny. Doszło natomiast do… nieszczęśliwego wypadku.

– Z relacji innych osób wynika, że doszło do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku nieostrożnego obchodzenia się z ogniem w namiocie, w którym mężczyzna nocował. Policjanci dotarli do tego miejsca. Były tam szczątki spalonego namiotu oraz rzeczy osobistych – dodaje Grzegorz Jaroszewicz.

Podczas ponownego przesłuchania 64-latek zmienił wersję wydarzeń i potwierdził, że do rozpalenia ognia doszło w namiocie. Wtedy też spaleniu uległy jego włosy.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
18.8 ° C
18.8 °
18.8 °
80 %
2.4kmh
99 %
wt.
26 °
śr.
26 °
czw.
26 °
pt.
28 °
sob.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE