sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraRotary Club kupiły ważny sprzęt diagnostyczny dla szpitala

Rotary Club kupiły ważny sprzęt diagnostyczny dla szpitala

W lutym tego roku na 27 Balu Charytatywnym Rotary Club Zielona Góra uzbierano pieniądze na zakup aparatu diagnostycznego ROCHE COBAS b101. Ten skomplikowanie brzmiący przyrząd medyczny umożliwi szybką kliniczną ocenę infekcji stanu zapalnego i uszkodzenia tkanek na izbie przyjęć Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze.

Przede wszystkim potrzebowaliśmy tego sprzętu. To ułatwi nam bardzo pracę, ale też jest to ulga dla naszych pacjentów. Mówimy o aparacie, który służy do szybkiego oznaczenia CRP. CRP jest markerem zapalenia, jest to podstawowe badanie laboratoryjne, które służy do oceny stanu zapalenia i tym samym zróżnicowania pomiędzy infekcją wirusową a infekcją bakteryjną. Z pozoru mała rzecz, ale usprawni naszą pracę w znacznym stopniu – zachwalał sprzęt dr hab. n. med. Marcin Zaniew prof. UZ

Aparat przede wszystkim pasuje do miejsca, w którym są młodzi pacjenci. Oznaczanie jest wykonywanie z palca i nie wymaga pobierania z żyły co nie raz jest trudne, a czasem wręcz niemożliwe. Badanie mamy w ciągu kilku minut, wcześniej trwało to kilka godzin co powodowało, że pacjenci i ich opiekunowie musieli czekać w izbie przyjęć na wyniki. Dzięki skróconemu czasowi oczekiwania decyzja o podjęciu pozostania dziecka w szpitalu lub wydania poleceń co do dalszego postępowania leczniczego w warunkach domowych będzie łatwiejsza.

Zdecydowaliśmy się na zakup tego konkretnego urządzenia po konsultacjach z lekarzami. Wartość jednego urządzenia to ok. 20 tys. złotych. Każdy z uczestników naszego balu dołożył swoją cegiełkę. Nasze stowarzyszenie z pewnością nie ostatni raz przyczyni się do podobnych inicjatyw – mówił Marcin Polakiewicz, prezydent Rotary Club Zielona Góra.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
5.6 ° C
5.6 °
5.1 °
95 %
4kmh
100 %
sob.
6 °
niedz.
8 °
pon.
8 °
wt.
11 °
śr.
5 °

NAJPOPULARNIEJSZE