sobota, 25 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Pojemniki do segregacji śmieci na bulwarach. Trwają wiosenne porządki

Pojemniki do segregacji śmieci na bulwarach. Trwają wiosenne porządki

Nowe kosze na śmieci znajdują się zarówno na bulwarze wschodnim jak i zachodnim. Wszystko po to, by było bardziej ekologicznie, ponieważ śmietniki są podpisane i umożliwiają segregację odpadów.

W ubiegłym roku na bulwarach pojawiły się trwałe śmietniki z betonu, a teraz obok nich stanęły jeszcze kolorowe kosze. Pracownicy Gorzowskiego Rynku Hurtowego zamontowali je przed weekendem. To pięć pojemników, które umożliwiają segregację na pięć frakcji: papier, szkło, plastik, odpady mieszane i bio.

– Chcemy, aby w Gorzowie nad Wartą było czysto i ekologicznie. To już nasze kolejne działanie, aby pomóc w zachowaniu porządku na nabrzeżu – przyznała Agata Dusińska, prezes GRH zarządzającego bulwarami.

Łącznie postawiono cztery zestawy koszy: dwa na bulwarze wschodnim i dwa na zachodnim. Przy okazji rozpoczęły się też wiosenne porządki na nabrzeżu. W miniony piątek (18.03) na górnym tarasie bulwarów wyczyszczono kostkę, sprawdzono stan schodów, poręczy i ławek. Z kolei na dolnych tarasach wyczyszczona ścieżka zaprasza mieszkańców do przespacerowania się brzegiem Warty. Tym bardziej, że pogoda ma sprzyjać. Według zapowiedzi synoptyków w najbliższych dniach temperatury mają podskoczyć nawet do 13 stopni. Przypomnijmy: dzisiaj, tj. 21. marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady deszczu
9.4 ° C
9.4 °
9.4 °
72 %
3.6kmh
73 %
sob.
9 °
niedz.
10 °
pon.
6 °
wt.
6 °
śr.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE