poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Policjanci patrolują brzegi Warty

Policjanci patrolują brzegi Warty

W związku z trwającymi wakacjami na gorzowskich bulwarach pojawia się coraz więcej patroli policyjnych. Również na samej Warcie można spotkać wodniaków, którzy dbają o bezpieczeństwo mieszkańców.

Lato w pełni, temperatury często są bardzo wysokie dlatego wiele osób szuka ochłody i decyduje się spędzić wolny czas nad wodą. Wszyscy, którzy nie mogą sobie pozwolić na wyjazd nad morze czy nad okoliczne jeziora chcą złapać chociaż odrobinę świeżego powietrza spacerując bulwarami nad Wartą. Dlatego też od początku wakacji pojawia się tam coraz więcej patroli policyjnych. Wszystko dlatego, że, jak przyznają funkcjonariusze: wciąż zdarzają się przypadki osób decydujących się wejść do rzeki.

Jak pokazują pojedyncze przypadki, to miejsce jest zdradliwe, a kąpiel w Warcie może kosztować nawet życie. Dlatego policjanci pojawiają się tam regularnie. Początek wakacji spowodował, że na gorzowskich bulwarach sporo było osób chcących spędzić weekend na wolnym powietrzu. Swoją obecnością policjanci chcą przypomnieć, że woda nie wybacza błędów – przyznaje Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Mundurowi kontrolują także miejsca wypoczynku nad pobliskimi jeziorami i przypominają, aby podczas odpoczynku nad wodą stosować się do kilku ważnych zasad. Przede wszystkim nie wolno wchodzić do wody pod wpływem alkoholu. Nie należy tez korzystać z kąpieli będąc mocno rozgrzanym po opalaniu się na słońcu, ponieważ może to grozić wstrząsem termicznym. Do kąpieli najlepiej wybierać też takie miejsca, których pilnuje ratownik.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
18.2 ° C
18.2 °
18.2 °
73 %
1.3kmh
100 %
niedz.
18 °
pon.
28 °
wt.
25 °
śr.
25 °
czw.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE