niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Północna obwodnica wpisana do programu rozwoju transportu

Północna obwodnica wpisana do programu rozwoju transportu

Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego spotkali się z władzami Gorzowa i zapewnili, że budowa północnej obwodnicy miasta jest dla wszystkich bardzo ważna i zostanie ujęta w Regionalnym Programie Rozwoju Transportu Wojewódzkiego 2030.

Dzięki temu, że obwodnica zostanie wpisana do tego oraz do innych strategicznych dokumentów miasto będzie się mogło ubiegać o rządowe dofinansowanie do jej budowy. A to niezwykle ważne, ponieważ koszt inwestycji oszacowano na około 300 mln złotych co przewyższa możliwości budżetowe i miasta i województwa. Dlatego władzom Gorzowa tak bardzo zależy na umieszczeniu obwodnicy m.in. w Planie Transportu. Stąd też piątkowe (13.05) spotkanie z przedstawicielami urzędu marszałkowskiego. Gorzowscy urzędnicy oraz radni otrzymali bowiem od wykonawcy programu informację, że budowa obwodnicy nie jest do niego wpisana, ponieważ zawarte są tam jedynie inwestycje dotyczące dróg wojewódzkich. Jak się okazało nie ma powodów do obaw.

– Projekt budowy obwodnicy Gorzowa jest ważny zarówno dla Gorzowa, gorzowian, jak też dla władz województwa lubuskiego. Pojawiły się jakieś wątpliwości, które były czymś na kształt burzy w szklance wody wynikające z niezrozumienia procedur, jakie toczą się wokół procesów opracowywania różnego rodzaju dokumentów. Uważam, że było to niepotrzebne, wywołało sporo emocji. Wystarczyło zadbać o nieco lepszą komunikację, by te kwestie wyjaśnić. Wierze, że uspokoiliśmy radnych, władze miasta, że nie ma żadnego zagrożenia dla tego projektu. Pokazaliśmy dokumenty, z których jasno wynika, jakie były nasze intencje – mówił Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego.

Jak potwierdzili przedstawiciele województwa: obwodnica jest wpisana do Strategii Rozwoju Województwa i do projektu Kontraktu Programowego oraz może zostać ujęta w Planie Transportu, który za kila tygodni będzie poddany konsultacjom społecznym.

Przypomnijmy: sama obwodnica Gorzowa ma przebiegać od Ronda Barlineckiego aż do nowego ronda przy ulicy Myśliborskiej i ma mieć długość ponad 17 kilometrów.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
17.1 ° C
17.1 °
17.1 °
71 %
0.9kmh
100 %
niedz.
17 °
pon.
11 °
wt.
9 °
śr.
11 °
czw.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE