poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Polscy i niemieccy policjanci razem nad jeziorem

Polscy i niemieccy policjanci razem nad jeziorem

W miejscowości Długie odbyło się kolejne już spotkanie, w którym wzięli udział funkcjonariusze z Polski i z Niemiec. Tym razem wymieniali się doświadczeniami związanymi m.in. z bezpieczeństwem nad wodą. Ale nie tylko.

Wszystko w ramach projektu pod nazwą „Rodzaje służb prewencyjnych – wymiana doświadczeń i transfer wiedzy w ramach współpracy transgranicznej”. Pomysłodawcami projektu są gorzowscy policjanci, którzy postanowili zaprosić niemieckich funkcjonariuszy do siebie i wymienić się doświadczeniami nabytymi w pracy.

– Głównym założeniem było, aby w spotkaniach uczestniczyli funkcjonariusze na co dzień pełniący służbę na tak zwanej „linii”, więc mający bezpośredni kontakt z obywatelami, biorących czynny udział w służbach patrolowych i interwencyjnych – informuje Artur Chorąży z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W ramach spotkania mundurowi z zza granicy zapoznali się z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dodatkowo gorzowianie zaprezentowali skuteczne sposoby zatrzymania niebezpiecznego przestępcy poruszającego się samochodem. Zaprezentowano tez jak wygląda w Polsce służba na wodzie – motorowodniacy pokazali jak pracują i przedstawili nowoczesny sprzęt, który mają do swojej dyspozycji.

To już kolejne spotkanie niemiecki i polskich funkcjonariuszy. Pierwsze odbyło się w Zielonej Górze.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
19.7 ° C
19.7 °
19.7 °
77 %
4.3kmh
100 %
pon.
20 °
wt.
26 °
śr.
23 °
czw.
23 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE