środa, 8 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Polscy i niemieccy policjanci razem nad jeziorem

Polscy i niemieccy policjanci razem nad jeziorem

W miejscowości Długie odbyło się kolejne już spotkanie, w którym wzięli udział funkcjonariusze z Polski i z Niemiec. Tym razem wymieniali się doświadczeniami związanymi m.in. z bezpieczeństwem nad wodą. Ale nie tylko.

Wszystko w ramach projektu pod nazwą „Rodzaje służb prewencyjnych – wymiana doświadczeń i transfer wiedzy w ramach współpracy transgranicznej”. Pomysłodawcami projektu są gorzowscy policjanci, którzy postanowili zaprosić niemieckich funkcjonariuszy do siebie i wymienić się doświadczeniami nabytymi w pracy.

– Głównym założeniem było, aby w spotkaniach uczestniczyli funkcjonariusze na co dzień pełniący służbę na tak zwanej „linii”, więc mający bezpośredni kontakt z obywatelami, biorących czynny udział w służbach patrolowych i interwencyjnych – informuje Artur Chorąży z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W ramach spotkania mundurowi z zza granicy zapoznali się z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dodatkowo gorzowianie zaprezentowali skuteczne sposoby zatrzymania niebezpiecznego przestępcy poruszającego się samochodem. Zaprezentowano tez jak wygląda w Polsce służba na wodzie – motorowodniacy pokazali jak pracują i przedstawili nowoczesny sprzęt, który mają do swojej dyspozycji.

To już kolejne spotkanie niemiecki i polskich funkcjonariuszy. Pierwsze odbyło się w Zielonej Górze.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
-4.5 ° C
-4.5 °
-4.5 °
80 %
1.5kmh
7 %
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
7 °
niedz.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE