wtorek, 28 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Dodatkowe 11 milionów złotych na budowę internatu

Dodatkowe 11 milionów złotych na budowę internatu

Gorzowscy radni zdecydowali o przekazaniu brakujących milionów, które potrzebne są do rozstrzygnięcia przetargu na budowę internatu przy Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Środki powędrują również na budowę poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Obiekty powstaną w poszpitalnych budynkach przy ulicy Warszawskiej. Dodatkowe środki były konieczne, ponieważ w innym wypadku nie udałoby się rozstrzygnąć przetargów i wyłonić wykonawcy prac.

Przypomnijmy: początkowo miasto planowało wydać na budowę internatu i poradni niecałe 26 milionów złotych, ale szybko okazało się, że kwota ta jest niewystarczająca. W pierwszym przetargu, do którego zgłosiła się tylko jedna firma, kwota zaproponowana za wykonanie robót przewyższała zaplanowany budżet o ponad 20 milionów złotych. W drugim przetargu było podobnie. Również zgłosiła się jedna i ta sama firma. Tym razem oferta była niższa, ale miastu wciąż brakowało kilkunastu milionów złotych.

Teraz radni zdecydowali się zabezpieczyć prawie 11,5 miliona złotych w przyszłorocznym budżecie, aby udało się zrealizować inwestycję. Dzięki temu przetarg zostanie rozstrzygnięty prawdopodobnie jeszcze w październiku, a miasto podpisze umowę z wykonawcą, czyli firmą Gotech z Gorzowa.

W ramach tych środków, oprócz poradni i internatu, który będzie służył uczniom CEZiB-u wybudowane też zostanie Centrum Doradztwa Zawodowego. Obiekty mają powstać w ciągu dwóch lat.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
2.1 ° C
2.1 °
2.1 °
54 %
0.9kmh
80 %
pon.
2 °
wt.
5 °
śr.
8 °
czw.
17 °
pt.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE