piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczNowa bieżnia już w budowie

Nowa bieżnia już w budowie

Trwają prace związane z budową bieżni lekkoatletycznej oraz toru do skoku w dal. Obiekty powstają przy Szkole Podstawowej nr 3 w Międzyrzeczu i mają być gotowe jeszcze na jesień.

Z bieżni i toru będą korzystać przede wszystkim uczniowie SP3, ale obiekt ma być dostępny również dla dzieci z pobliskiego przedszkola.

Nowa bieżna będzie miała sztuczną nawierzchnię co ma zapewnić jak największy komfort ćwiczeń.

Koszt inwestycji to około 240 tysięcy złotych, przy czym 100 tysięcy to dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Przypomnijmy: wcześniej podobna bieżnia powstała przy Szkole Podstawowej nr 6. Zarówno te dwa obiekty jak i modernizacja stadionu miejskiego oraz budowa sali sportowej z kuchnią i stołówką wpisują się w program rozbudowy gminnej infrastruktury rekreacyjno-sportowej.

– Program modernizacji i rozbudowy bazy sportowo-rekreacyjnej umożliwi mieszkańcom, przede wszystkim młodym sportowcom z naszych szkół, systematyczne treningi oraz rozwijanie swoich zainteresowań i sportowych uzdolnień. Jestem przekonany, że przełoży się na ich wyniki na szkolnych zawodach i olimpiadach, ale przede wszystkim poprawi kondycję fizyczną młodzieży – przyznał Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.

Według zapowiedzi roboty mają się zakończyć jeszcze tej jesieni.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie umiarkowane
27 ° C
28.7 °
27 °
40 %
4.2kmh
66 %
pt.
29 °
sob.
23 °
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE