wtorek, 28 marca, 2023
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinKłęby dymu na ośrodku wypoczynkowym

Kłęby dymu na ośrodku wypoczynkowym

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w miniony wtorek (27.09). To właśnie wtedy świebodzińscy funkcjonariusze, podczas patrolu jeziora, zauważyli kłęby dymu wydobywające się z jednego z ośrodków wypoczynkowych. Dzięki szybkiej reakcji udało się uniknąć rozprzestrzenienie się ognia.

To już standard, że świebodzińscy policjanci i strażacy wspólnie patrolują wodę i linię brzegową dbając o bezpieczeństwo wypoczywających tam ludzi. Tym razem, podczas takiego patrolu policjant i strażak zauważyli kłęby szarego, ciężkiego dymu. Okazało się, że pochodzi on z jednego z pensjonatów znajdujących się w okolicach jeziora Niesłysz.

Funkcjonariusze natychmiast udali się w tamtym kierunku. Na miejscu zorientowali się, że dym wydobywa się z kotłowni ośrodka.

– Po zacumowaniu łodzi i dobiegnięciu na miejsce policjant i strażak zaalarmowali dozorcę, a następnie weszli do środka i przy użyciu gaśnic szybko zniwelowali ogień – informuje Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Jak się okazało zapaleniu uległa instalacja elektryczna. Tylko dzięki szybkiej i skutecznej akcji policjanta i strażaka ogień nie wyrządził większych szkód.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
słabe opady śniegu
0.4 ° C
0.4 °
0.4 °
76 %
7.2kmh
78 %
wt.
5 °
śr.
7 °
czw.
17 °
pt.
13 °
sob.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE