czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Posadź drzewko dla swojego dziecka

Posadź drzewko dla swojego dziecka

Ruszyła akcja „#RośnijMy razem”, w ramach której rodzice dzieci urodzonych w latach 2021-2022 będą mieli okazję posadzić wybrane przez siebie drzewko, a jego patronem zostanie nowo przybyły na świat maluch. Zgłoszenia już trwają.

To oryginalny i wyjątkowy sposób na powitanie dziecka i uczczenie jego narodzin, a tym samym powiększenie zielonej przestrzeni w mieście. 11. listopada rodzice, którzy przysłali swoje zgłoszenia otrzymają bezpłatnie drzewko (do wyboru m.in. klon pospolity, lipa i inne liściaste gatunki), które następnie będą mogli posadzić na Polu Golfowym Zawarcie. To właśnie tam zorganizowana zostanie przestrzeń dla drzew. Wtedy też odbędzie się jesienny piknik dla wszystkich uczestników.

– Do każdego posadzonego drzewa, rodzice otrzymają drewnianą tabliczkę z imieniem dziecka do powieszenia i certyfikat na pamiątkę – opowiada Marta Liberkowska, dyrektor gorzowskiego Wydziału Promocji i Informacji.

Aby dołączyć do akcji konieczne są wcześniejsze zgłoszenia. Przypomnijmy: mogą je składać rodzice dzieci urodzonych w latach 2021-2022. Odpowiedni formularz, który znajduje się na stronie www.um.gorzow.pl należy wysłać na adres mailowy Urzędu Miasta w Gorzowie: wpi@um.gorzow.pl. Jest na to czas do 7. Listopada.

– Realizując akcję „#RośnijMY razem” Gorzów dołącza do innych polskich, w których rodzice mają możliwość symbolicznie uczcić narodziny swoich pociech. Podobne akcje od kilku lat, we współpracy z Lasami Państwowymi, realizowane są we Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Elblągu, Katowicach, Wolsztynie i innych – dodaje Marta Liberkowska.

Akcja realizowana jest przez Urząd Miasta w Gorzowie we współpracy z Nadleśnictwem Kłodawa, spółką INNEKO i Polem Golfowym „Zawarcie”.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
13.2 ° C
13.2 °
13.2 °
32 %
2.7kmh
41 %
śr.
13 °
czw.
22 °
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE