czwartek, 7 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePolicja w szkołach i przedszkolach. O bezpieczeństwie z dziećmi

Policja w szkołach i przedszkolach. O bezpieczeństwie z dziećmi

Policjanci krośnieńskiej komendy od początku września odwiedzają przedszkolaków oraz uczniów klas I-IV szkół podstawowych w pow. krośnieńskim, którym przypominają o bezpieczeństwie na drodze, w domu, w sieci oraz na podwórku.

Od początku września policjanci krośnieńskiej komendy odwiedzają uczniów klas I-IV szkół podstawowych oraz grupy zerówkowe funkcjonujące na terenie powiatu krośnieńskiego. Organizowane w ramach programu „Lupo” zajęcia obejmują zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drodze, w domu, na podwórku, a w klasach starszych także bezpieczeństwem w sieci.

Spotkania mają na celu przede wszystkim uwrażliwić na mogące wystąpić w otaczającym nas świecie zagrożenia, nauczyć prawidłowych zachowań, a także utrwalić posiadaną wiedzę. Cieszy fakt, że dzieci doskonale wiedzą co należy zrobić zanim wejdzie się na przejście dla pieszych, którą stroną jezdni trzeba chodzić, gdy nie ma chodnika, jak zachować się w kontakcie z osobą obcą oraz jak radzić sobie w sytuacjach niebezpiecznych. Na zakończenie zajęć uczniowie klas I oraz przedszkolaki otrzymują od policjantów opaski lub zawieszki odblaskowe, które mogą założyć na odzież lub przyczepić do plecaka.

O tej porze roku, gdy często występują mgły, deszcz, szybko zapada zmrok i dni są coraz krótsze, ich noszenie ma szczególne znacznie. Każdy najmniejszy element odblaskowy, sprawia że jesteśmy lepiej widoczni dla kierowców, co zwiększa nasze bezpieczeństwo na drodze.

Jak wyglądają takie spotkania można zobaczyć na zdjęciach:


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
2.1 ° C
2.1 °
-0.2 °
99 %
1.3kmh
100 %
czw.
1 °
pt.
1 °
sob.
3 °
niedz.
6 °
pon.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE