wtorek, 5 marca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Pożar kurnika pod Gorzowem. Na miejscu kilkanaście zastępów

Pożar kurnika pod Gorzowem. Na miejscu kilkanaście zastępów

Wczoraj (14.02) w godzinach przedpołudniowych w podgorzowskiej Baczynie doszło do wybuchu poważnego pożaru. Ogień pojawił się po godzinie 11:00 w znajdującym się tam kurniku. Na miejscu pracowało kilkanaście zastępów straży pożarnej, a akcja gaszenia trwała kilka godzin.

Sytuacja wyglądała bardzo niebezpiecznie, bo kłęby gęstego, czarnego dymu można było dostrzec już z daleka. Sam pożar wybuchł około godziny 11:20. To właśnie wtedy informację o nim otrzymali gorzowscy strażacy, którzy natychmiast udali się na miejsce. Jak się okazało ogniem został objęty budynek inwentarski, który połączony był z częścią mieszkalną i gospodarczą.

Na szczęście w kurniku nie było drobiu, znajdowała się tam jedynie słoma, która łatwo się pali wytwarzając duże ilości ciemnego dymu.

Na miejscu pracowało łącznie 15 zastępów straży pożarnej, w tym jednostki ochotniczych straży pożarnych. Walka z potężnym ogniem nie była łatwa, ale ostatecznie strażakom udało się opanować pożar i uchronić budynek mieszkalny. Chwilę po godzinie 14:00 sytuacja była całkowicie opanowana, a teren został zabezpieczony przez jednostki OSP.

Przyczyny pożaru nie są na tę chwilę znane.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
5.3 ° C
5.3 °
5.3 °
58 %
3.5kmh
38 %
wt.
5 °
śr.
9 °
czw.
7 °
pt.
8 °
sob.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE