czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Poznaj „Młodego Lubuszanina”!

Poznaj „Młodego Lubuszanina”!

Stowarzyszenie Mediów Obywatelskich wspólnie ze Stowarzyszeniem NOVUM z Gorzowa Wlkp. wraz z młodymi Lubuszanami tworzy regionalne media młodzieżowe pod nazwą „Młody Lubuszanin”. W tym roku wydali dwa numery młodzieżowego czasopisma społeczno-kulturalnego „Młody Lubuszanin”.

Czasopismo zawiera artykuły i zdjęcia młodych Lubuszan, którzy biorą udział w projekcie „Młody Lubuszanin”. Uczniowie, studenci i młodzi dorośli piszą, m.in. o blaskach i cieniach życia uczniów szkół muzycznych, o ADHD wśród dzieci i młodzieży, o tym dlaczego młodzi ludzie nie chcą mieć dzieci, o komunikacji publicznej w Lubuskiem.

Magazyn można pobrać bezpłatnie ze strony https://mlodylubuszanin.wordpress.com/o-magazynie/. Wersja papierowa trafia zaś do lubuskich szkół i bibliotek (szczegóły na Facebooku Młodego Lubuszanina (www.facebook.com/MlodyLubuszanin).

Do końca roku na kanale You Tube „Młodego Lubuszanina” można zaś obejrzeć 30 odcinków młodzieżowej telewizji internetowej „Młody Lubuszanin TV” (https://www.youtube.com/@mlodylubuszanin). Odcinki są publikowane od 2 listopada, co dwa dni, o godzinie 15:00. Młodzi dziennikarze rozmawiają z ludźmi o ciekawych pasjach, odwiedzają kocią kawiarnię, zielonogórski skypark, prowadzą debaty, sondy uliczne, biorą udział w wydarzeniach kulturalnych i społecznych.

Gorąco zachęcamy do poznania „Młodego Lubuszanina”, zgłaszania swoich pomysłów, którymi powinni zająć się młodzi dziennikarze oraz dołączenia do nas!

Projekt dofinansowany ze środków Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2023. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
4.2 ° C
4.2 °
4.2 °
89 %
1.4kmh
98 %
czw.
10 °
pt.
7 °
sob.
6 °
niedz.
7 °
pon.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE