poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Poznaj ofertę szkół. Wracają Gorzowskie Targi Edukacyjne

Poznaj ofertę szkół. Wracają Gorzowskie Targi Edukacyjne

Już w najbliższy wtorek, tj. 14. marca, w Gorzowie odbędą się targi edukacyjne. To niezwykła okazja dla młodych ludzi do zapoznania się z ofertą lokalnych szkół. Dzięki temu młodzież będzie mogła wybrać placówkę, która w jak największym stopniu spełnia ich oczekiwania.

To będzie już IV edycja Gorzowskich Targów Edukacyjnych, które powracają po przerwie związanej z pandemią. Tym razem odbędą się one na terenie Centrum Edukacji Zawodowej i biznesu przy ul. Warszawskiej. Ich hasło brzmi: „Szkoły i Pracodawcy”.

Czym są Targi Edukacyjne?

Podczas targów edukacyjnych, na zorganizowanych stoiskach, swój program prezentują licea, technika i szkoły zawodowe. Młodzież może nie tylko poznać szkoły działające w mieście, ale także dowiedzieć się więcej na temat zajęć, praktyk czy kierunków kształcenia. Przedstawiciele placówek służą swoją radą i pomocą.

To nie koniec, bo ze swoją ofertą pojawią się także lokalni pracodawcy, firmy, przedstawiciele biznesu. To będzie więc wyjątkowa okazja do zapoznania się z rynkiem pracy i jego potrzebami. Mając taki ogląd sytuacji młodzież będzie mogła w pełni świadomie i pewnie podjąć decyzję dotyczącą swojej dalszej przyszłości.

„Uczestnicy, zarówno uczniowie, jak i ich rodzice, będą mieli możliwość pozyskania kompletnego pakietu informacji począwszy od tego, jakie zawody są potrzebne na lokalnym rynku pracy, jakie umiejętności i predyspozycje są niezbędne, aby wykonywać dany zawód, jakie są warunki pracy oferowane przez konkretnych pracodawców oraz w której szkole można podjąć edukację w tym zakresie” czytamy w komunikacie przygotowanym przez urząd miasta.

Kiedy i gdzie?

Stoiska targowe zostaną rozmieszczone zarówno w hali sportowej jak i w budynku warsztatowym. Targi odbędą się 14. marca, potrwają jeden dzień. Rozpoczną się o godzinie 8:00, ale godziny przedpołudniowe zarezerwowane są dla zorganizowanych grup uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Od godziny 15:00 natomiast na targi mogą przyjść wszyscy chętni

„Prezentacje szkół i firm podczas „IV Gorzowskich Targów Edukacyjnych – Szkoły i Pracodawcy” będą interaktywne, co zwiększy szanse zwiedzających na poznanie placówek. Dodatkowo, w tym roku dla uczniów przygotowana została interaktywna gra. Zadaniem uczestników będzie wykonanie poleceń i rozwiązanie zagadek przygotowanych przez wystawców. Zadania będą miały charakter praktyczny, dzięki czemu uczestnicy gry będą mogli sprawdzić swoje predyspozycje i umiejętności. Zwieńczeniem gry będzie losowanie nagród dla uczniów, które zostały ufundowane przez pracodawców i partnerów szkół” informują urzędnicy.

Więcej informacji oraz harmonogram dni otwartych w gorzowskich szkołach znajdziecie na stronie www.um.gorzow.pl.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
2.9 ° C
2.9 °
2.9 °
92 %
2kmh
81 %
pon.
10 °
wt.
8 °
śr.
8 °
czw.
12 °
pt.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE