poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczKto zasłużył się gminie? Można zgłaszać kandydatów

Kto zasłużył się gminie? Można zgłaszać kandydatów

Jeszcze tylko do końca marca trwa nabór wniosków o przyznanie honorowego tytułu „Zasłużony dla Gminy Międzyrzecz”. Może on zostać przyznany osobom, które swoimi działaniami przyczyniły się do popularyzacji i promocji gminy. Kto może wystąpić z wnioskami? Gdzie należy je złożyć?

Tytuł Zasłużonego dla Gminy Międzyrzecz przyznawany jest od 2018 roku i do tej pory otrzymało go już pięć osób. Kto dołączy do tego zacnego grona? To okaże się już wkrótce, bo w tej chwili trwa nabór wniosków.

Kandydatem może być każda osoba, która może się poszczycić wybitnymi osiągnięciami we wszystkich możliwych dziedzinach rozwoju, popularyzuje wiedzę o gminie i jej historii, przyczyniła się do wzrostu promocji gminy w dziedzinach życia społecznego, politycznego, gospodarczego, nauki, kultury lub sportu.

Z wnioskami o nadanie wyróżnienia może wystąpić Burmistrz Międzyrzecza, organizacje społeczne i stowarzyszenia działające w gminie, grupa co najmniej 50 mieszkańców lub też Komisje Rady Miejskiej.

Co ważne, tytuł ten może być przyznany zarówno obywatelom polskim jak i cudzoziemcom, ale może też zostać nadany pośmiertnie.

Do tej pory Zasłużonymi dla Gminy Międzyrzecz zostali: Ks. Marek Rogeński SAC., dr Jan Krajniak, Andrzej Jan Kaczmarek, Hanna Augustyniak i Martin Meissner.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie umiarkowane
-2 ° C
-2 °
-2 °
88 %
2.1kmh
79 %
pon.
11 °
wt.
10 °
śr.
9 °
czw.
12 °
pt.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE