czwartek, 7 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Prace na Słowiańskiej. Fragment jezdni zostanie zamknięty

Prace na Słowiańskiej. Fragment jezdni zostanie zamknięty

Już dzisiaj (29.03) rozpoczynają się roboty związane z wymianą nawierzchni drogi i chodnika na starej jezdni ulicy Słowiańskiej. Mieszkańcy muszą się nastawić na utrudnienia w ruchu, bo część drogi zostanie całkowicie zamknięta.

Rozpoczyna się jedna z większych, a zarazem długo wyczekiwanych inwestycji w Gorzowie. Chodzi o remont Kosynierów Gdyńskich wraz z przebudową skrzyżowania ulic Słowiańskiej, Roosvelta i Kosynierów Gdyńskich. W ramach tego zadania na ulicy Słowiańskiej pojawi się również całkiem nowa nawierzchnia – i właśnie te prace zaplanowano w pierwszej kolejności.

Już dzisiaj, czyli od środy (29.03), budowlańcy wejdą na ulicę Słowiańską. Chodzi o odcinek za Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji. Jednokierunkowy łącznik między Słowiańską a Kosynierów Gdyńskich zostanie w całości zamknięty, dlatego kierowcy przyzwyczajeni do przejazdu tamtą drogą muszą wybrać inną trasę.

„Jezdnia wraz z chodnikiem zostanie wyremontowana na całej długości. W pierwszej kolejności przeprowadzone zostaną prace rozbiórkowe – frezowanie nawierzchni.
Po wykonaniu prac, w późniejszym etapie realizacji inwestycji przy ul. Kos. Gdyńskich i Słowiańskiej, odcinek ten może być wykorzystywany jako alternatywne skomunikowanie dla kierowców”
informują gorzowscy urzędnicy.

Przypomnijmy: pracami zajmuje się firma Eurovia. Cała inwestycja, łącznie z przebudową Kosynierów Gdyńskich, będzie kosztowała 27 milionów złotych. Z czego ponad 26 milionów to rządowe wsparcie.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
-0.1 ° C
-0.1 °
-0.1 °
82 %
0.9kmh
100 %
czw.
0 °
pt.
0 °
sob.
2 °
niedz.
5 °
pon.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE