piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Prezydent będzie rozmawiał o wycięciu drzew

Prezydent będzie rozmawiał o wycięciu drzew

Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa zareagował na zaadresowaną do niego petycję dotyczącą wycinku ponad 40 drzew rosnących nad Kłodawką. Jeszcze w tym tygodniu odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie

Chodzi o to, że wzdłuż brzegów Kłodawki, na odcinku od ulicy Borowskiego do Roosvelta, wycięte mają zostać 43 drzewa. Znajdują się one w pobliżu placów zabaw, ścieżek spacerowych i miejsc rekreacji. Z wycinką nie zgadza się wielu mieszkańców, dlatego powstała specjalna petycja zaadresowana do prezydenta miasta, aby przeprowadził on rozmowy z osobami odpowiedzialnymi za podjęcie takich decyzji i aby przebadano czy rzeczywiście wszystkie te drzewa muszą zostać zlikwidowane czy jednak część z nich może uda się uratować.

Prezydent przychylił się do apelu mieszkańców i miasto rozpoczęło sprawdzanie sytuacji prawnej oraz zajęło się analizą dokumentów związanych z decyzją o wycince. Skontaktowano się też już z kierownictwem przedstawicielstwa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie i umówiono spotkanie, które ma się odbyć w tym tygodniu.

Wstępne rozmowy i analizy dokumentów potwierdzają, że przesłanki decyzji o wycince podyktowane są zagrożeniem dla życia i mienia mieszkańców, dzieci korzystających z placów zabaw, użytkowników ścieżki i placów rekreacji. Będziemy o tym rozmawiali, a Urząd Miasta podczas rozmów będzie sygnalizował potrzebę przeglądu drzew przy rzece w kontekście tych zagrożeń. Oddana niedawno do użytku ścieżka nad Kłodawką, place rekreacyjne i place zabaw, cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców. Są regularnie odwiedzane, a przez to znacznie wzrósł czas przebywania osób w różnym wieku w sąsiedztwie drzew. A w ostatnich latach teren ten jest często narażony na atak gwałtownych wichur i nieprzewidzianej pogody. Zarządzający terenem muszą to uwzględniać, bo niesie to ryzyko zagrożenia życia, zdrowia czy mienia. Niesie też konsekwencje prawne dla osób odpowiedzialnych za to bezpieczeństwo. Zaniechanie działań, zbagatelizowanie zagrożeń, wiązałoby się z odpowiedzialnością prawną. Dotyczy to zarówno zarządzających tym terenem Wód Polskich, jak i przedstawicieli Urzędu Miasta – przyznała Iwona Olek, wiceprezydent Gorzowa.

Przypomnijmy: drzewa są niezwykle ważne dla środowiska. Produkują tlen, zmniejszają temperaturę powietrza, pochłaniają wiele wilgoci chroniąc w ten sposób przed podtopieniami oraz neutralizują zanieczyszczenie powietrza.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
24.4 ° C
24.4 °
24.4 °
47 %
1.8kmh
96 %
pt.
24 °
sob.
26 °
niedz.
27 °
pon.
25 °
wt.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE