poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczPięć milionów złotych na kanalizację w Nietoperku

Pięć milionów złotych na kanalizację w Nietoperku

Gmina Międzyrzecz otrzymała dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład na budowę kanalizacji sanitarnej w Nietoperku. Dzięki temu inwestycja zostanie zrealizowana już w przyszłym roku.

Już po raz drugi rząd przyznał promesy przez Rządowy Fundusz Polski Ład: Program inwestycji Strategicznych. Pieniądze powędrowały m.in. do województwa lubuskiego, które niestety w ilości przyznanych dotacji znalazło się na szarym końcu.

Mieszkańcy gminy Międzyrzecz mogą się jednak cieszyć, ponieważ na liście inwestycji, które otrzymają dofinansowanie znalazła się budowa kanalizacji w Nietoperku,. To zadanie, na które czekano już od lat. Dotacja wynosi dokładnie 4 mln 999 tys. 999 zł. Wkrótce można więc będzie ogłaszać przetarg i przystępować do prac. Te mają potrwać do końca listopada przyszłego roku.

Budowa kanalizacji sanitarnej w Nietoperku jest też częścią większej inwestycji. Trzy lata temu zakończyła się bowiem kompleksowa przebudowa oczyszczalni ścieków w Kęszycy Leśniej i dobiega końca budowa kanalizacji w Kęszycy. Docelowo nieczystości z Nietoperka popłyną do Kęszycy, a następnie do Kęszycy Leśnej.

– Obecnie dobiega końca budowa kanalizacji w Kęszycy, a niebawem podobną inwestycję rozpoczniemy w Międzyrzeczu-Wybudowanie. Realizujemy je z myślą o ochronie środowiska, ale ich najważniejszym celem jest poprawa jakości życia mieszkańców. Po ukończeniu prac nie będą tracić czasu na formalności związane z opróżnianiem szamb, a w dodatku będą mniej płacić za ścieki i ich oczyszczanie – informuje Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.

Pieniądze z Polskiego Ładu przyznano na 166 inwestycji w całym województwie lubuskim. Łącznie opiewają one na kwotę 940 milionów złotych


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
bezchmurnie
26 ° C
29.3 °
26 °
45 %
2.9kmh
6 %
pon.
30 °
wt.
26 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE