niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Problemy z węglem. Są opóźnienia w dostawach

Problemy z węglem. Są opóźnienia w dostawach

Wszystko wskazuje na to, że część osób oczekujących węgiel w najbliższym czasie go nie otrzyma. Do tej pory surowiec trafił zaledwie do 94 osób, przy czym uprawnionych do jego odbioru jest ponad 420. Powodem są nieregularne i niewielkie dostawy realizowane przez spółkę Węglokoks.

Chodzi o węgiel, który można kupić po preferencyjnej cenie. W Gorzowie wynosi ona 1890 zł z a tonę. I rzeczywiście, patrząc na obecną sytuację na rynku, cena ta jest bardzo atrakcyjna. Ale co z tego, skoro węgla.. nie ma?

Jak informują gorzowscy urzędnicy, spółka Węglokoks, która zajmuje się dostarczaniem węgla do miasta, do tej pory nie zrealizowała nawet pierwszego zamówienia złożonego jeszcze pod koniec listopada. Miasto złożyło zapotrzebowanie na 15 transportów węgla, każdy po 25 ton, ale do tej pory do Gorzowa dotarło zaledwie sześć.

– Przyczyny tej sytuacji nie zależą od służb miejskich, wynikają z małej i nieregularnej ilości dostaw. Problemem jest też to, że transporty z dnia na dzień są odwoływane. Szczególnie brakuje węgla – „orzech”. Do dzisiaj Gorzów otrzymał go w ilości niecałych 50 ton  – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

To oznacza, że urzędnicy nie są w stanie określić kiedy uprawnieni mieszkańcy będą mogli odebrać węgiel. Surowiec jest wydawany według kolejności złożonych wniosków (których łącznie wpłynęło 426). Niestety, część tych osób musi się liczyć z tym, że nie dostanie surowca do końca tego roku. Co w takim wypadku?

– Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Aktywów Państwowych zainteresowani zakupem węgla, będą mogli węgiel niezakupiony do 31 grudnia 2022 r. kupić po 1 stycznia 2023r (łącznie do 3 ton).  Zgodnie z tym przepisem prawnym, po 1 stycznia 2023 r. konieczne będzie ponowienie wniosku. Wtedy zainteresowani zakupem węgla będą mogli zsumować limity z dwóch okresów, jeśli wcześniej wnioski nie zostały zrealizowane – dodaje Wiesław Ciepiela.

Przypomnijmy: urzędnicy będą dzwonić do zainteresowanych z informacją o możliwości odbioru węgla, gdy tylko będzie on dostępny.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
21.2 ° C
21.2 °
21.2 °
49 %
2.4kmh
86 %
niedz.
22 °
pon.
25 °
wt.
24 °
śr.
21 °
czw.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE